Ojcowie Breivika

Fedrene, Norwegia 2011

Anders Breivik, zamachowiec z Oslo i wyspy Utøya, w trakcie przesłuchań odmawiał opowiadania o dzieciństwie i dorastaniu. Autorzy dokumentu rozmawiają z najbliższymi mu osobami - ojcem i ojczymem.

  • Czas trwania: 40 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Runar Henriksen Jörstad, Kjetil Solhöi

Ojcowie Breivika w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Runar Henriksen Jörstad Reżyseria
  • Kjetil Solhöi Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Anders Breivik, zamachowiec z Oslo i wyspy Utøya, w trakcie przesłuchań stanowczo odmawiał odpowiedzi na pytania dotyczące dzieciństwa i dorastania. Autorom dokumentu udało się dotrzeć do osób gotowych przybliżyć prawdę o rodzinnym domu człowieka, którego czyn wstrząsnął całą Europą. Przeprowadzili szczerą i otwartą rozmowę na temat trudnych relacji rodzinnych z ojcem Breivika oraz z ojczymem, który wychowywał Andersa, odkąd skończył on 12 lat.

W trakcie przesłuchań Anders Breivik konsekwentnie odmawiał opowiadania o dzieciństwie i dorastaniu. Autorzy dokumentu „Ojcowie Breivika” zadali sobie więc trud dotarcia do najbliższych mu ludzi, gotowych przybliżyć prawdę o rodzinnym domu człowieka, który wstrząsnął całą Europą. Dziesiątki tysięcy artykułów prasowych, godziny audycji radiowych, niekończące się reportaże telewizyjne - tak media zareagowały na popełnione przez Breivika zamachy w Oslo i na wyspie Utøya. Mikrofony i kamery zwrócone zostały na ocalałych, rodziny ofiar, policjantów, prawników, psychologów... Nikt jednak nie pokusił się o rozmowę z osobami, mogącymi powiedzieć najwięcej na temat samego sprawcy masakry - ludźmi, którzy znali go na długo, zanim stał się postrachem Europy. Ojciec Breivika nigdy wcześniej nie opowiadał nikomu o trudnej relacji z synem. Nikt też nie wpadł na trop ojczyma zamachowca, który wychowywał go, odkąd mały Anders skończył 12 lat. Z obu mężczyznami szczerą i otwartą rozmowę przeprowadzili dopiero autorzy tego dokumentu. Przepytali ich o relację z człowiekiem, który dla mediów jest zimnokrwistym mordercom, dla nich zaś - po prostu Andersem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×