Olbrzymy z epoki lodowcowej

Das Ende Der Eiszeit Giganten, Niemcy 2019

Paleontolog Dick Mol szuka śladów masowego wymierania gatunków pod koniec ostatniej epoki lodowcowej. Czy doprowadzili do tego nasi przodkowie, czy raczej sprawcą był szybko zmieniający się klimat?

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Florian Breier

Olbrzymy z epoki lodowcowej w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Florian Breier Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Paleontolog Dick Mol szuka śladów masowego wymierania gatunków pod koniec ostatniej epoki lodowcowej, od skamieniałych kości po ślady pozostawione na gipsowych wydmach i szczątki w wiecznej zmarzlinie. Badacze znajdują wiele śladów pradawnych myśliwych i ich zdobyczy: mamutów, niedźwiedzi jaskiniowych i olbrzymich leniwców. Czy to możliwe, że nasi przodkowie doprowadzili do wyginięcia tych gigantów, czy raczej sprawcą był szybko zmieniający się klimat?

Ciekawy film o prehistorii, badaniach śladów dawnych zwierząt w kilku miejscach na ziemi: na Syberii, na Alasce, w Europie. Na całym świecie wiele gatunków dużych ssaków, takich jak mamuty i niedźwiedzie jaskiniowe, wymarło pod koniec ostatniej epoki lodowcowej. Paleontolog Dick Mol z ekipą badawczą odkrywa ślady dawnych ssaków, gigantów z epoki lodowcowej, które wyginęły z powodu wzrostu temperatury. Zmiany klimatyczne i pojawienie się ludzkości mogły być przyczyną wyginięcia gigantów. Od dawna badacze znajdują ślady pozostawione przez łowców - myśliwych z epoki lodowcowej, co przybliża ich do rozwiązania zagadki, liczącej 12 000 lat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×