Olga - ostatnia wielka księżna

Olga, the Last Grand Duchess, Kanada 2003

Córka cara Aleksandra III - Olga Aleksandrowna Romanowa przeżyła dwie wojny światowe i rewolucję, która obaliła jej brata Mikołaja II, ostatniego władcę Rosji. Jej udało się wówczas zbiec do Danii.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Olga - ostatnia wielka księżna w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Olga Aleksandrowna Romanowa urodziła się w roku 1882 jako córka cara Aleksandra III i księżniczki duńskiej Dagmary. Przeżyła dwie wojny światowe i rewolucję, która obaliła jej brata Mikołaja II, ostatniego rosyjskiego monarchę. Jej samej udało się wówczas zbiec do Danii, a dziesięć lat później przeniosła się do Kanady, gdzie wraz z mężem prowadziła farmę. Po śmierci małżonka mieszkała w małym pokoju nad salonem fryzjerskim w Toronto.

Podróż rozpoczynająca się w carskim pałacu w Petersburgu znajduje swe zakończenie w małym mieszkanku położonym nad jednym z salonów fryzjerskich w Toronto. Córka Aleksandra III, Olga Romanowa wiodła życie pełne pompy i splendoru, a umarła w zupełnym zapomnieniu. Olga Aleksandrowna Romanowa urodziła się w roku 1882 jako córka cara Aleksandra III i księżniczki duńskiej Dagmary. Przeżyła dwie wojny światowe i rewolucję, która obaliła jej brata Mikołaja II, ostatniego rosyjskiego monarchę. Jej samej udało się wówczas zbiec do Danii, a dziesięć lat później przeniosła się do Kanady, gdzie wraz z mężem prowadziła farmę. Po śmierci małżonka mieszkała w małym pokoju nad salonem fryzjerskim w Toronto. Zmarła 24 listopada 1960 roku, praktycznie zapomniana przez świat. "Olga. Ostatnia wielka księżna" to biograficzna opowieść o kobiecie, która w chwili wielkiej próby potrafiła zapomnieć o dawnych przywilejach, aby wykazać się odwagą i odpornością na wyzwania losu, a przy okazji doświadczyć niełatwej miłości i prawdziwej pasji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×