Oni szli Szarymi Szeregami

Oni szli Szarymi Szeregami, Polska 2010

Opowieść o konspiracyjnej historii Związku Harcerstwa Polskiego, działającego w okresie II wojny W filmie wystąpią żyjący uczestnicy wydarzeń: członkowie Zawiszy, Bojowych Szkół i Grup Szturmowych.

  • Czas trwania: 84 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Oni szli Szarymi Szeregami w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Mariusz Malec Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o konspiracyjnej historii Związku Harcerstwa Polskiego, działającego w okresie II wojny światowej pod kryptonimem Szare Szeregi. Szare Szeregi współpracowały z Delegaturą Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na Kraj oraz Armią Krajową. Jednoczyły młodzież od lat dwunastu, jednak tylko osoby pełnoletnie uczestniczyły w akcjach dywersyjnych. W filmie głos zabierają żyjący uczestnicy wydarzeń: członkowie Zawiszy, Bojowych Szkół i Grup Szturmowych biorących bezpośredni udział w działaniach sabotażowych oraz zbrojnych polskiego podziemia.

Jest to opowieść o konspiracyjnej historii ZHP pracującego w okresie II wojny światowej pod kryptonimem "Szarych Szeregów". W fabularyzowanym filmie głos zabierają żyjący uczestnicy wydarzeń: członkowie "Zawiszy", "Bojowych Szkół" i "Grup Szturmowych" biorących bezpośredni udział w akcjach sabotażowych oraz zbrojnych polskiegopodziemia. Film przypomina też legendarne postaci bohaterów "Kamieni na szaniec" - Zośki, Rudego, Alka.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×