Operacje plastyczne nastolatek

Sweet 16 And Under The Scalpel, Francja 2010

Dokument przedstawia zjawisko coraz popularniejszych operacji plastycznych u nastolatek. W Hiszpanii to już problem masowy. Głos w sprawie zabiorą młode dziewczęta, rodzice, lekarze i psychologowie.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Operacje plastyczne nastolatek w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Operacje plastyczne nie są już tematem tabu. Decyduje się na nie coraz więcej kobiet i mężczyzn. Od niedawna są też coraz bardziej popularne wśród nastolatek. We Francji coraz więcej młodych dziewcząt, mając zgodę rodziców, powiększa piersi, czy poprawia wygląd nosa. W Hiszpanii to zjawisko masowe. Łagodniejsze prawo pozwoliło tam na nieograniczone reklamowanie zabiegów chirurgii plastycznej oraz na szeroki system finansowania zabiegów. Dokument przedstawia opinie nastolatek, rodziców, lekarzy i psychologów.

Operacje plastyczne nie są już ani tematem tabu ani zarezerwowaną dla najbogatszych ekstrawagancją. Decyduje się na nie coraz więcej kobiet i mężczyzn. Od niedawna zaczęły się na nie decydować także… nastolatki. Oczywiście zanim staną się pełnoletnie - zgodę na zabieg muszą podpisać rodzice. We Francji liczba 16-to, 17-latek "robiących" sobie biust czy nos - stale rośnie. W Hiszpanii operacje u nastolatek to zjawisko masowe. Łagodniejsze prawo pozwoliło tam na nieograniczone reklamowanie zabiegów chirurgii plastycznej oraz na szeroki system finansowania zabiegów; raty i kredyty. Poza powiększaniem piersi i korektą nosa - najpopularniejszym zabiegiem jest inwazyjny zabieg odsysania tłuszczu z okolic brzucha. Młode dziewczęta oglądając pisma dla młodzieży widzą w nich piękne aktorki i modelki z idealnymi ciałami - chcą być takie same, wpadają w kompleksy. Rodzice, chcąc pocieszyć ukochane córeczki, kupują im prezent - często z okazji urodzin czy zakończenia roku szkolnego. Jest nim zabieg chirurgii plastycznej. Czy nastolatki są gotowe na taką zmianę? Czy ból pooperacyjny nie będzie dla nich traumą i szokiem? Czy w przyszłości nie będą żałowały zabiegu, zwłaszcza, że ich ciała wciąż rosną i proporcje mogą się zmieniać? Jak stwierdzić czy korekta piersi nie jest tylko kaprysem 16-latki, która za tydzień będzie miała inny kaprys? Co na to psychologowie? Do jakiego wieku obniży się granica, kiedy u dziecka robi się korektę ciała niepodyktowaną względami zdrowotnymi? Zapraszamy na nasz dokument.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×