Opór

Defiance, USA 2008

Rok 1941. Na terenach okupowanych przez Niemców bracia Tewje, Aleksander "Zus", Asael i Aron formują oddział partyzancki. Wkrótce grupa się powiększa, tworząc osadę, zwaną Leśnym Jeruzalem.

 • Czas trwania: 137 minut, Gatunek: Film wojenny
 • Reżyseria: Edward Zwick

Opór w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Daniel Craig jako Tewje Bielski
 • Liev Schreiber jako Zus Bielski
 • Jamie Bell jako Asael Bielski
 • George MacKay jako Aron Bielski
 • Alexa Davalos jako Lilka Tiktin
 • Allan Corduner jako Szimon Harec
 • Mark Feuerstein jako Izaak Malbin
 • Tomas Arana jako Ben Sion Gulkowic

Więcej »

Twórcy

 • William Booker Drugi reżyser
 • Andrius Brazas Drugi reżyser
 • Ben Dixon Drugi reżyser
 • Mikey Eberle Drugi reżyser
 • Agne Januskyte Drugi reżyser
 • Mark Layton Drugi reżyser
 • Dan Lerner Drugi reżyser
 • Carolyn Milner Drugi reżyser

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Na terenach okupowanych przez Niemców Żydzi padają ofiarą masowych mordów. W okręgu Komisariatu Rzeszy Białoruś, w Nowogródku, ginie niemal cała rodzina Bielskich. Przy życiu zostają czterej bracia: Tewje, Aleksander "Zus", Asael i Aron. Formują oni oddział partyzancki, który ma walczyć z hitlerowcami i kolaborantami.

Rok 1941. W Europie trwa eksterminacja Żydów. Z Nowogródka, w którym doszło do masakry rodziny Bielskich, uciekają ocalali bracia: Tewje (Daniel Craig), Aleksander "Zus" (Liev Schreiber), Asael (Jamie Bell) oraz Aron (George MacKay). Rodzeństwo postanawia ukryć się w Puszczy Nalibockiej. Wkrótce formują oni oddział partyzancki do walki z hitlerowcami oraz kolaborantami. Do niewielkiej grupy z czasem dołączają kolejni uciekinierzy z pobliskich miast oraz wsi. Przywódcą zostaje odważny i charyzmatyczny Tewje, który chce bronić chowającą się w lesie ludność. Między nim, a jego impulsywnym bratem Zusem, który chce prowadzić regularną walkę z Niemcami, dochodzi do konfliktu, wskutek którego ich drogi się rozchodzą.

Komentarze

Skomentuj
 • Camill (gość)

  Czy ktoś tu kontroluje te... komentarze? Czy ktoś dba tu o minimalny poziom wymiany opinii? Czy jest tu administrátor

  19.04.2023 21:29
 • teleman (gość)

  bdb film, polecam oglądać

  19.04.2023 19:37
 • Dlaczego Tusk utajnił raport NIK z 2013r. o jego umowie gazowej z 2010r. - "największa afera od 1989r." wg dziennikarzy z energetyka24 (gość)

  Tusk w 2010r. urzędową instrukcją negocjacyjną nakazał wynegocjować umowę obowiązującą do 2037r. z ceną gazu o połowę większą niż miała reszty Europy. (Czyżby "nie miał czasu" osobiście zajmować się taką "bzdurą" jak umowa gazowa dla Polski?) Wpisz w google:

  * "energetyka24 niekompetencja naruszanie prawa nierzetelnosc miazdzacy raport nik o umowach gazowych z 2010 roku"

  * "energetyka24 kaczynski mial racje gaz z usa znacznie tanszy od rosyjskiego analiza"

  * "money gazprom polska przesyl gazu,218,0,2411994"

  Tzw. mały świadek koronny, na którego powoływał się Tusk w sprawie słynnych taśm prawdy o PO "Sowa i przyjaciele", oskarża Tusków o przyjęcie 600 000 € euro łapówki na rzecz Rosji. Niemieckie🇩🇪 media tak samo jak "wolne media"🇩🇪🇷🇺 są za-POwolne, "nie zdążyły" tego podać. Czy ma to coś wspólnego z rozległą aferą umowy gazowej Tuska z Rosją?

  Raport NIK z 2009r. stwierdził, że Tusk po przejęciu rządów porzucił rozpoczętą przez rząd PiS budowę polskiego gazoportu. Raport ukazał się po 2 latach bezczynności rządu Tuska, wtedy PO rozpoczęło kontynuowanie budowy PiS'owego gazoportu. Do końca swoich rządów "nie zdążyli" go wybudować, a na taśmach prawdy mówili, że "może będzie w 2017". (Czy to wtedy PO uchwaliło, że Tusk może utajniać raporty NIK tak jak ten z 2013r.?)

  Także w 2010r. Tusk rozwiązał powołany w 2006r. rządowy Zespół do Spraw Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego monitorujący działania rządu m.in. w kwestii Nord Stream. Politycy z prezydentem Kaczyńskim na czele, którzy dostali z kancelarii Tuska bilety na rządowy samolot do Smoleńska, tworzyli wówczas główną grupę prowadzącą działania na rzecz uniezależnienia Polski od rosyjskiej energetyki.

  Gdy Rosja zajęła Krym, Tusk twierdził: "sankcje są niepotrzebne, bo będą nieskuteczne". Zasady moralne? A co to takiego?...

  To m.in. dlatego "komentatorzy" internetowi PO🇩🇪🇷🇺 razem z rosyjskimi🇷🇺 i niemieckimi🇩🇪 tak ciężko "pracują" dla Tuska, wpisz w google:

  * "tvn24 gazeta ru nasz czlowiek tusk ra48624" (Czy obecna wersja tego artykułu została zmieniona w 2022r. względem oryginału z 2008r. - czyżby wycięto serdeczne szczegóły "nowego otwarcia stosunków" i część pochwalczą od tvvn'u? Ojej, ale dlaczego?)

  * "naszeblogi 41923 proceder werbowania agentow trolli w sieci" (Komentarz pod tym artykułem: "29-10-2013 [10:30] - z Niemiec" - kłamanie bezpośrednio z Niemiec🇩🇪 było wtedy po 5 ojro🇩🇪)

  * "energetyka24 thriller polityczny bez zakonczenia szokujace kulisy negocjacji gazowych z 2010 roku"

  * "energetyka24 rewolucja na jamale kuriozalna umowa z gazpromem przechodzi do historii analiza"

  * "money nik ujawnil raport o umowach gazowych,199,0,2410183" (To nie NIK ujawnił, tylko rząd odtajnił utajniony przez Tuska raport NIK - czy money to tzw. "zaprzyjaźnione/wolne media"???)

  * "nik gov umowy gazowe raport nik w calosci jawny"

  31.01.2023 03:15
 • Degrengolada w komentarzach głównie z 2021r. i 2022r. to w dużej części programowa robota ruskich🇷🇺 "komentatorów", nie tylko polski internet tak zaśmiecają. (gość)

  Często udają Polaków-antysemitów, nierzadko piszą z błędami, czasem mają prowokacyjne nicki, czasem zdradzają się dziwnie dużą znajomością rosyjskiej literatury, historii, kinematografii, czasem zdradza ich odruch emocjonalny jak komentarz "stepowego" w telemagazynie - wpisz w google "telemagazyn stepowa milosc rosyjskie seriale znikaja z tvp niedostepne beda rowniez rosyjskie kanaly 97282":

  "stepowy (gość)

  po co wycofaliście ten serial? To nie jest tylko rosyjski ale też ukraiński. Gaz i ropa rosyjska to dobra a serial to już nie {*❗❗❗*}. Lepiej wznówcie emisje jak i tak macie wykupione emisje bo i tak nie odzyskacie kasy za wykupienie go

  07.03.2022 18:14"

  A czasem to płatni "komentatorzy", nierzadko zza niemieckiej🇩🇪 granicy - wpisz w goole "naszeblogi 41923 proceder werbowania agentow trolli w sieci". Pod tym artykułem jest komentarz: "29-10-2013 [10:30] - z Niemiec", kłamanie bezpośrednio z Niemiec🇩🇪 było wtedy po 5 ojro🇩🇪. Artykuł wraz z komentarzami pod nim wiele wyjaśnia, dlaczego wybrane miejsca w internecie mają taką, a nie inną zawartość...

  30.01.2023 23:20
 • Czubis penis ® (gość)

  OPÓR to ja czuje wtedy jak chce wejść w moja babcie, a jej pączek jest suchy. Wtedy biore charche az z nosa pluje jej na brzoskiwnie zielono żółta mele i wchodze jak nóż w masło 😍😍

  30.01.2023 20:55
 • Patryk Jaki (gość)

  Piekny film !

  22.12.2022 02:53
 • Tewie Bielski (gość)

  To ja, Tewie, Jedyni wrogowie z jakimi walczyłem to polscy i białoruscy chłopi którym siłą odbierałem żarcie i ciuchy, z niemcami nigdy nie walczyłem bo bym dostał łomot. Aha i raz pomogłem ruskiej partyzantce w pacyfikacji polskiej wioski, i oni stawiali opór. Na to są papiery nie tylko IPN, Szalom.

  14.12.2022 22:30
 • Prezes (gość)

  Ale dzielni ci żydzi ja pierdziele. Szkoda tylko że wydusili ich jak robactwo bez żadnego oporu z ich strony. Aha sorry. Raz się postawili- powstanie w getcie.

  14.12.2022 20:19
 • kojot (gość)

  Ale bzdury kto to takie pierdoły kręci ? Z faktami historycznymi to nie ma nic wspólnego. Chyba tylko to że w 1941 trwała wojna. Reszta z doopy

  14.12.2022 18:08
 • ZNOWU JEBANE ŻYDOWSKIE KŁAMSTWA (gość)

  ZNOWU JEBANE ŻYDOWSKIE KŁAMSTWA. Ich odziały zajmowały się napadami na wsie i dwory i mordowaniem AKowców kiedy wpadli w ich łapy. A jak nie dali rady to donosili Niemcom gdzie można polskich partyzantów upolować. Żydowskie odziały partyzanckie to jedna z największych hańb ludzkości. Podobna do udziału żydów w wymordowaniu i współplemieńców w gettach. Żydowscy policjanci w gettach byli 100x gorsi od Niemców bo znali innych żydów i ich metody ukrywania siebie i rodzin. A co śmieszniejsze to nie byli jacyś bandyci tylko sama śmietanka narodu. Adwokaci, przedsiębiorcy, sama elita kurdupli.

  10.08.2022 22:01
 • top recenzent

  Ten, który uznał ten film za film wojenny ma co najmniej nie po kolei w głowie. To jakieś nudy nie warte Twojego czasu. Lepiej obejrzeć Klan lub M jak Miłość bo tam więcej się dzieje. Nie polecam, film idzie do wora :/

  24.03.2022 20:16
 • "co nieco" o tym filmie (gość)

  http://www.studiowschod.pl/zbrodnia-zydow-na-polakach-masakra-we-wsi-naliboki

  24.10.2021 03:35
 • płatny kłamliwy gniot opłacany m.in. przez niemieckie złodziejstwo (gość)

  dobrze, że ktoś poszedł po rozum do głowy i tego nie puścili

  24.10.2021 01:51
 • Amerykanie? Buhahahaha

  Amerykanie cay świat maja pokładany przez żydów. Mają od dziecka głowy tak napompowane żydowską martyrologia że są gotowi zabijać kiedy ktoś mówi im prawdę o plemieniu żmijowym. I nie dopuszczają nawet myśli że co źli ludzie których teraz nienawidza jak Soros, Rotschild, Zuckerberg, Fauci, Bill Gates, Bezos i setki innych to SĄ ŻYDZI.

  23.10.2021 19:48
 • Ona (gość)

  Oglądałam już kiedyś ten film. To co mi się rzuciło w oczy to to, że poszedł facet do wsi przyniósł kurę na obiad. Na tyle osób co tam w lesie siedziało to cała krowa z kopytami by ich w 1 dzień nie wykarmiła. Musieli pustoszyc całe wsie że wszystkiego by mieć jedzenie na 1 dzień. Film bardzo nierzetelny i oglupiajacy ale Amerykanie kręcili filmy oderwane od rzeczywistości zbudowane na subiektywnych opowieściach Żydów.

  05.09.2019 22:59
 • Tonieja (gość)

  Stacje takie jak ta lubują się w pokazywaniu filmów które w jawny sposób zakłamują historię czy wręcz nie mają z nią nic wspólnego. I czy może potem dziwić fakt że wciąż i wciąż słyszy się o polskich obozach śmierci i Polakach którzy antysemityzm wyssali z mlekiem matki skoro w "polskiej" tv pokazywane są takie "arcydzieła"? Żaluję każdej straconej min jaką poświęciłem na obejrzenie tego kiczu z gatunku raczej SF bo z prawdą historyczną nie miało toto nic wspólnego. Szkoda też że znani cenieni i rozpoznawalni aktorzy nie zadadzą sobie czy taka czy inna produkcja miała swoje odbicie w fakcie historycznym. No bo i po co? Rola odegrana konto zasilone...

  05.09.2019 18:05
 • POLKA (gość)

  PROTEST! Nie oglądam filmów zakłamujących historię, antypolskich - szkalujących moją Ojczyznę i jej Obrońców.

  27.02.2019 16:13
 • ofiara (gość)

  akurat pochodzę z terenu działania tej bandy...znam z opowiesci dziadków jak i sąsiadów jak rabowali gospodarstwa i to była ich cała walka ...sam film efektowny ale jako prawda historyczna zadna ...

  27.02.2019 14:12
 • Waldi (gość)

  Szkoda słów, film widziałem może ze trzy razy, a dopiero jakiś czas później dowiedziałem się, że prawie cała fabuła tego ,,gniota" jest w zasadzie daleka od prawdy historycznej.Zgadzam się z większością wypowiedzi na tym forum , że jest to obrzydliwa antypolska propaganda jankesko-żydowko-niemiecka.

  27.02.2019 13:55
 • Darek (gość)

  Na terenach okupowanych przez niemców nie nazistów !!!

  19.09.2018 20:24
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.9 Głosów: 18

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×