Opowieści dziwnej treści _ trzy świnki

Unstable Fables: 3 Pigs and a Baby, USA 2008

Wataha wilków stara się zmącić szczęśliwe życie trzech świnek mieszkających w murowanym domku. Drapieżniki mają przygotowany plan, jak dostać się do chatki.

 • Czas trwania: 80 minut, Gatunek: Film animowany
 • Reżyseria: Howard E. Baker

Opowieści dziwnej treści _ trzy świnki w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 30.12.2010 14:30

  CANAL+

 • Sobota 13.11.2010 11:10

  CANAL+

Twórcy

 • Howard E. Baker Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W murowanym domku mieszkają trzy świnki. Ich szczęśliwe życie stara się zmącić wataha wilków, które chcą dostać się do chatki. Drapieżniki mają przygotowany plan działania. Pewnego dnia świnki znajdują na progu wilcze szczenię. Postanawiają je przygarnąć i nadają mu imię Lucky. Wilczek dorasta w przybranej rodzinie, a jego pobratymcy liczą, że wkrótce dzięki niemu zdobędą domek trójki prosiąt. Po jakimś czasie w Luckym odzywa się dzika natura. Musi dokonać wyboru, czy pozostać z rodziną, czy wystąpić przeciwko niej.

W murowanym domku mieszkają trzy świnki. Ich szczęśliwe życie stara się zmącić wataha wilków, które chcą dostać się do chatki. Drapieżniki mają przygotowany plan działania. I tak pewnego dnia świnki znajdują na progu wilcze niemowlę. Postanawiają je przygarnąć i nadają mu imię Lucky. Wilczek dorasta w przybranej rodzinie, a jego pobratymcy liczą, że już wkrótce dzięki niemu zdobędą domek trójki prosiąt. Po jakimś czasie w Luckym, przechodzącym akurat fazę młodzieńczego buntu, odzywa się jego dzika natura. Musi dokonać niełatwego wyboru, czy pozostać z rodziną, czy wystąpić przeciwko niej i przyłączyć się do wilków. "Opowieści dziwnej treści" to trzyczęściowy cykl komputerowo animowanych, uwspółcześnionych wersji dziecięcych baśni. Pierwsza z nich opowiada historię trzech świnek, które przygarniają małe wilczątko. podrzucone przez spiskujące przeciw nim wilki. Chociaż prosiaczki różnią się między sobą charakterem, a przez to także poglądami na wychowanie dzieci, ich niezmącony optymizm i dobra wola sprawiają, że mała znajda otoczona troską i opieką rośnie jak na drożdżach. Poza dostarczeniem widzowi w każdym wieku znakomitej rozrywki, "Trzy świnki" każą poświęcić chwilę na refleksję nad wagą rodziny, poczuciem tożsamości oraz problemami dorastającej młodzieży. Kiedy bowiem Lucky wyrasta na zbuntowanego młodziana, farbuje włosy na niebiesko i słucha heavy metalowych utworów z tekstami nawołującymi do "pożerania świń", budzi się w nim dylemat, czy ulec zewowi natury, czy pozostać przy opiekunach. Atutem "Trzech świnek" jest niewątpliwie znakomita animacja komputerowa. Film został zrealizowany przez renomowane studio Jim Henson Company, odpowiedzialne także za kolejne części cyklu, czyli przeróbki baśni "Żółw i zając" oraz "Złotowłosa i trzy misie". Reżyserem "Trzech świnek", bardzo zabawnej, ciepłej i pełnej sprytnych nawiązań do świata popkultury historii, jest Howard E. Baker, pracujący wcześniej m.in. przy realizacji popularnego serialu animowanego "Pełzaki". Scenariusz wyszedł spod pióra Josepha Purdy'ego ("Odlotowe agentki", "Wiewióre

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×