Opowieści dziwnej treści _ Żółw kontra zając

Unstable Fables: Tortoise vs. Hare, USA 2008

Nienawidzący się żółw i zając mają wziąć udział w wyścigu. Ponieważ zawody są drużynowe, zmuszają dzieci do wzięcia udziału w rywalizacji. Zająca wspiera syn. Żółw wystąpi z córką.

  • Czas trwania: 80 minut, Gatunek: Film animowany
  • Reżyseria: Howard E. Baker, Arish Fyzee

Opowieści dziwnej treści _ Żółw kontra zając w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Howard E. Baker Reżyseria
  • Arish Fyzee Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Żółw i zając biorą udział w wyścigu. Zając Murray ma miażdżącą przewagę, ale pod koniec trasy ucina sobie drzemkę. Gdy się budzi, rywal odbiera honory na mecie. Mija 15 lat. Nienawidzący się żółw i zając są sąsiadami. Codziennie kłócą się i wytykają sobie słabości, rywalizując w każdej dziedzinie. Gdy Murray słyszy w radio zaproszenie do udziału w kolejnym wyścigu, rzuca Walterowi wyzwanie. Ponieważ zawody są drużynowe, panowie zmuszają dzieci do wzięcia w nich udziału. Zająca wspiera intelektualista Butch. Żółw ma wystąpić z córką _ tancerką.

Żółw i zając stają w szranki w wyścigu. Zając Murray ma miażdżące prowadzenie, ale pod koniec pokpiwa sprawę. Nie doceniając żółwia Waltera, ucina sobie drzemkę, a gdy się budzi, rywal już dawno odbiera honory na mecie. Porażka zająca staje się traumatycznym wydarzeniem w jego życiu, a także dowodem na słuszność powtarzanej przez żółwia do znudzenia maksymy, że warunkiem sukcesu jest powolne i dokładne działanie. Mija 15 lat. Nienawidzący się wzajemnie żółw i zając są sąsiadami. Codziennie kłócą się i wytykają sobie słabości, rywalizując na każdej możliwej płaszczyźnie. Kiedy Murray słyszy w radiu zaproszenie do udziału w kolejnym wielkim wyścigu, rzuca Walterowi wyzwanie. Ponieważ rywalizacja jest drużynowa, obaj panowie zmuszają do wzięcia w niej udziału dzieci. Zająca wspiera więc Butch, jego syn-intelektualista, miłośnik nauki i przyrody, ale niekoniecznie sportu. Żółw ma natomiast zamiar wystąpić z córką, tryskającą energią tancerką. Historyjka o żółwiu i zającu to druga z serii "Opowieści dziwnej treści", czyli klasycznych bajek opowiedzianych w nowoczesny sposób i ubranych w formę długometrażowych animacji komputerowych. "Żółw kontra zając" powstał w 2008 roku. Wcześniej ukazały się znane widzom CANAL+ "Trzy świnki", a później "Złotowłosa i trzy misie", oparta na klasycznej angielskiej bajce. Wszystkie filmy z cyklu wyreżyserowali Howard E. Baker ("Pełzaki", "Sposób na rekina") i Arish Fyzee. Perypetie zaciekle rywalizujących ze sobą Murraya i Waltera to nieco zmodyfikowana i przeniesiona we współczesne realia przypowiastka autorstwa greckiego bajkopisarza z VI w. p. n. e., Ezopa z Mistry. Scenariusz stworzył Tom Martin, mający na koncie kilka odcinków kultowych "Simpsonów" czy serialu "Ja się zastrzelę", a także emitowanego od 1975 roku i uwielbianego przez Amerykanów komediowego show "Saturday Night Live". Cięty i pełen ironii humor Martina w połączeniu z pomysłem Ezopa czyni film bajką, która śmieszy i skłania do myślenia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×