Ósmy Dzień Teatru

Polska 2005

Dokument opowiada o tym, kim są ludzie związani z Teatrem Ósmego Dnia. Film rozpoczyna się od pierwszej sceny spektaklu "Portiernia" i prowadzi widza poprzez sceny z kolejnych przedstawień.

  • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ósmy Dzień Teatru w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument opowiada o tym, kim są ludzie związani z Teatrem Ósmego Dnia. Film rozpoczyna się od pierwszej sceny spektaklu "Portiernia" i prowadzi widza poprzez sceny z kolejnych przedstawień, odkrywając prawdę o ważnych postaciach teatru alternatywnego: Ewie Wójciak, Tadeuszu Janiszewskim, Marcinie Kęszyckim i Adamie Borowskim. Podróż osiąga kulminację w widowisku "Arka".

Film zaczyna się od pierwszej sceny najnowszego spektaklu Teatru Ósmego Dnia "Portiernia". Razem z Ósemkami ruszamy w drogę, która poprzez przystanki - sceny z kolejnych przedstawień - doprowadza nas nie tyle do jakiegoś określonego celu, ale do odkrycia coraz głębszych pokładów prawdy o tym, kim są Ci wędrowcy. Ewa Wójciak, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki, Adam Borowski. Postaci kultowe teatru alternatywnego. Motyw podróży, który jest dla nas motywem przewodnim filmu, osiąga swoją kulminację w wielkim, przejmującym widowisku teatralnym "Arka", o którego sukcesach rozpisuje się prasa na całym świecie. Opowieść o podróży wygnańców do ziemi obiecanej kończy naszą historię o wiecznym w drodze teatru. Obraz statku, który rozwija purpurowe skrzydła i odpływa w noc, jest symbolem, że ta podróż nadal trwa - dla aktorów i dla widzów tej wielkiej sceny, którą ciągle i niezmiennie banalnie jest nasze życie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×