Ostatni dziewiczy szczyt Antarktydy

The Last Great Climb, Wielka Brytania 2013

Dokument opowiadający o spełnieniu się wieloletniego marzenia trzech wspinaczy, czyli o wejściu na niezdobytą grań szczytu Ulvetanna, jedną z trudniejszych technicznie tras świata.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Alastair Lee

Ostatni dziewiczy szczyt Antarktydy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Alastair Lee Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Epicka opowieść koncentruje się dokoła majestatycznej Ziemi Królowej Maud, pokrytej lodową pokrywą części Antarktydy. Trzech wspinaczy: Leo Holding, Sean Leary i Jason Pickles postanowiło zdobyć, odkryty dopiero w 1994 roku, szczyt Ulvetanna Peak o wysokości 2931 metrów. To jedno z najtrudniejszych technicznie wejść świata, w dodatku w bardzo niesprzyjającym środowisku. Każdy kilometr tej wyprawy został uwieczniony przez nagradzanego reżysera filmów o tematyce górskiej Alastaira Lee.

Przepięknie zrealizowany dokument opowiadający o spełnieniu się wieloletniego marzenia trzech wspinaczy, czyli o wejściu na niezdobytą grań szczytu Ulvetanna, jedną z trudniejszych technicznie tras świata. Epicka opowieść Alastaira Lee koncentruje się dokoła majestatycznej Ziemi Królowej Maud, pokrytej lodową pokrywą części Antarktydy. Trzech wspinaczy: Leo Holding, Sean Leary i Jason Pickles postanowiło zdobyć, odkryty dopiero w 1994 roku, szczyt Ulvetanna Peak o wysokości 2931 metrów. To jedno z najtrudniejszych technicznie wejść świata, w dodatku w bardzo niesprzyjającym środowisku. Każdy kilometr tej wyprawy został uwieczniony przez nagradzanego reżysera filmów o tematyce górskiej Alastaira Lee.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×