Ostatni w Aleppo

Last Men in Aleppo, Dania 2017

Po 5 latach wojny w Syrii w oblężonym Aleppo pozostaje około 350 tys. osób. Dokument pokazuje codzienne życie na ulicach miasta. Widzowie towarzyszą ochotnikom i ratownikom Syryjskiej Obrony Cywilnej.

  • Czas trwania: 58 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Feras Fayyad

Ostatni w Aleppo w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Feras Fayyad Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Po 5 latach wojny w Syrii w oblężonym Aleppo pozostaje około 350 tys. osób. Dokument pokazuje codzienne życie na ulicach miasta. Widzowie towarzyszą ochotnikom i ratownikom Syryjskiej Obrony Cywilnej, znanej jako Białe Hełmy - Khalidowi, Subhidowi i Mahmoudowi. Wolontariusze jako pierwsi wchodzą do zniszczonych budynków, odkopują gruz w poszukiwaniu ciał oraz oznak życia. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. ludzi. Mogą zginąć w każdej chwili. Film przedstawia historie tych, którzy stali się bohaterami.

Po 5 latach wojny w Syrii, w oblężonym i zupełnie zniszczonym Aleppo - kiedyś największym syryjskim mieście - wciąż pozostaje około 350 tysięcy osób. Towarzysząc ochotnikom i ratownikom Syryjskiej ObronyCywilnej, znanej również jako Białe Hełmy - Khalidowi, Subhidowi i Mahmoudowi - zobaczymy jak wygląda codzienne życie na ulicach tego miasta. Wolontariusze jako pierwsi wchodzą do zniszczonych budynków, odkopują gruz w poszukiwaniu ciał i jakichkolwiek oznak życia. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. mieszkańców Aleppo, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. Sami narażają się na ogromne niebezpieczeństwo, mogąc zginąć w każdej chwili. Dlatego codziennie zderzają się z dylematem - czy ryzykować dalej, czy uciec z miasta. W tej poruszającej filmowej podroży po Aleppo poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stali się prawdziwymi bohaterami tej masowej ludzkiej tragediirozgrywającej się na oczach całego świata. Film otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na festiwalu w Sundance (2017), Nagrodę Główną na festiwalu CPH: DOX 2017 w Kopenhadze oraz Grand Prix w Konkursie Głównym 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity (2017).

Komentarze

Skomentuj
  • 12345 (gość)

    Banda terrorystów.

    28.02.2018 19:59

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×