Ostatnia książka Ryszarda Kapuścińskiego

Ostatnia książka Ryszarda Kapuścińskiego, Polska 2008

Ryszard Kapuściński, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich pisarzy, zmarł 23 stycznia 2007 roku. Był autorem wielu reportaży i książek dotyczących problematyki świata.

  • Czas trwania: 58 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ostatnia książka Ryszarda Kapuścińskiego w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Roman Wasiluk Zdjęcia
  • Beata Hyży-Czołpińska Scenariusz
  • Beata Hyży-Czołpińska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Ryszard Kapuściński, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich pisarzy, od kilku lat wymieniany jako kandydat do literackiej nagrody Nobla, zmarł 23 stycznia 2007 roku. Był autorem wielu reportaży i książek dotyczących problematyki świata. Dzielił się w nich wiedzą i przemyśleniami wyniesionymi z wieloletnich podróży. W ostatnich latach życia wspominał o tym, że chce napisać książkę o Pińsku, Polesiu i o dzieciństwie. Miała to być jego ostatnia książka. Niestety, nie zdążył jej już napisać.

Ryszard Kapuściński, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich pisarzy, od kilku lat wymieniany jako poważny kandydat do literackiej nagrody Nobla, zmarł 23 stycznia 2007 roku. Był autorem wielu reportaży i książek dotyczących problematyki całego świata. Dzielił się w nich wiedzą i przemyśleniami wyniesionymi z wieloletnich podróży. Mówił, że w swej karierze reportera uczestniczył w 24 rewolucjach, 4 razy wyznaczono go do rozstrzelania, był na 12 frontach. Urodził się w 1932 r w Pińsku na Polesiu w rodzinie nauczycieli. I choć jako ośmioletni chłopiec opuścił wraz z rodzicami to miasto, to tęsknił do miejsc, gdzie jako chłopiec bawił się z kolegami. Tęsknił przez całe życie. Wspomnienia z dzieciństwa i swoich dorosłych już powrotów na Polesie pojawiały się na łamach różnych książek i reportaży Ryszarda Kapuścińskiego. W ostatnich latach życia jednak coraz częściej wspominał o tym, że chce napisać oddzielną książkę o Pińsku, Polesiu i o swoim dzieciństwie. Miała to być jego ostatnia książka. Nie zdążył. Film dokumentalny, 57 min, Polska, 2008 Reżyseria: Beata Hyży - Czołpińska Scenariusz: Beata Hyży - Czołpińska Zdjęcia: Roman Wasiluk Wykonawcy: Alicja Kapuścińska, Piotr Załuski, Janina Szestakowska, Helena Szołomicka, Stanisława Mocek

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×