Ostatnia rozmowa z Jerzym Giedroyciem

Polska 2004

Rozmowa z Jerzym Giedroyciem zrealizowana została w Maisons Laffitte na niespełna dwa miesiące przed jego śmiercią 14 września 2000 roku. Redaktor "Kultury" surowo ocenił polskie elity polityczne.

  • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ostatnia rozmowa z Jerzym Giedroyciem w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Rozmowa z Jerzym Giedroyciem zrealizowana została w Maisons Laffitte na niespełna dwa miesiące przed jego śmiercią 14 września 2000 roku. Redaktor "Kultury" surowo, rzeczowo i bardzo trafnie ocenił polskie elity polityczne. Mówił o demoralizacji ludzi, którzy doszli do władzy, o korupcji, o przedkładaniu interesów osobistych i partyjnych nad interes państwa. Wskazał na konieczność zreformowania polskiego wywiadu i kontrwywiadu. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo włączenia przez Rosję Ukrainy w swoją sferę wpływów.

Rozmowa z Jerzym Giedroyciem zrealizowana została w Maisons Laffitte na niespełna dwa miesiące przed jego śmiercią 14 września 2000 roku. Redaktor "Kultury" surowo, ale rzeczowo i bardzo trafnie ocenia polskie elity rządzące; mówi o demoralizacji ludzi, którzy doszli do władzy, o korupcji, o przedkładaniu interesów osobistych i partyjnych nad interes państwa. Wskazuje na konieczność zreformowania polskiego wywiadu i kontrwywiadu. Zarzuca rządowi brak polityki wschodniej. Zwraca uwagę na niebezpieczeństwo, jakim dla Polski byłoby przejęcie przez Rosję Ukrainy w sferę swoich wpływów. Mówi również o potrzebie niezależności: "Polska nie może być agendą USA w nowo jednoczącej się Europie. Możemy być pomostem pomiędzy Wschodem i Zachodem. Znaczenie Polski na Zachodzie będzie tym większe, im większa będzie nasza rola na Wschodzie".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×