Ostatnia żyrafa

The Last Giraffe, Francja 2018

Kenia, 2050 rok. Powierzchnia rezerwatów zmniejszyła się o połowę. Umiera ostatnia przedstawicielka gatunku żyraf. Aby zrozumieć przyczyny tej sytuacji, trzeba powrócić do 2016 roku.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Laurent Frapat

Ostatnia żyrafa w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Laurent Frapat Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Kenia, 2050 rok. Powierzchnia rezerwatów zmniejszyła się o połowę. Stało się to z winy rolników, którzy powiększali swoje terytorium kosztem przestrzeni życiowej zwierząt. Umiera ostatnia przedstawicielka gatunku żyraf. Aby zrozumieć sytuację, trzeba powrócić do 2016 roku. Wtedy pojawiły się pierwsze sygnały świadczące o tym, że najwyższe zwierzę lądowe na Ziemi jest zagrożone wyginięciem. Powodem były kłusownictwo i odbieranie żyrafom siedlisk.

Kenia, 2050 rok. Powierzchnia rezerwatów zmniejszyła się o połowę, pod naciskiem rolników, którzy powiększali swoje terytorium kosztem zwierząt. Umiera ostatnia przedstawicielka gatunku żyraf. Aby odwrócić sytuację trzeba powrócić do 2016 roku, kiedy pojawiły się pierwsze sygnały dotyczące problemu, a najwyższe zwierzę lądowe jest zagrożone wyginięciem z powodu kłusownictwa i utraty siedlisk.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×