Ostatnie polowanie

The Last Hunt, USA 1956

Rok 1883. Sandy i Charles wyruszają polować na bizony. Między myśliwymi coraz częściej dochodzi do konfliktów. Ich drogi rozchodzą się, lecz wkrótce dochodzi między nimi do konfrontacji.

  • Czas trwania: 110 minut, Gatunek: Western
  • Reżyseria: Richard Brooks

Ostatnie polowanie w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Richard Brooks Scenariusz
  • Richard Brooks Reżyseria
  • Ben Lewis Montaż
  • Russell Harlan Zdjęcia
  • Daniele Amfitheatrof Muzyka
  • Dore Schary Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Rok 1883. Sandy McKenzie wraz z Charlesem Gilsonem wyrusza polować na bizony. Dołącza do nich stary Woodfoot oraz półkrwi Indianin. Pierwszego dnia wyprawy Indianie kradną im konie. Charles rusza w pogoń, zabija koniokradów. Niespodziewanie przywozi ze sobą dziewczynę z dzieckiem. Wkrótce napotykają żerowisko dużego stada bizonów. Sandy czuje się jednak zmęczony zabijaniem, coraz częściej popada w konflikty z Charlesem. Z nadejściem zimy zwierzęta odchodzą. Charles, dla którego polowanie stało się obsesją, postanawia dalej je tropić.

Jest rok 1883. Sandy McKenzie, myśliwy bez grosza przy duszy, zmuszony jest przyjąć propozycję Charliego Gilsona, który organizuje wyprawę na bizony. Dołącza do nich stary Woodfoot i pół-krwi Indianin Jimmy. Pierwszego dnia po wyruszeniu w drogę, Indianie kradną im konie. Charlie wyrusza w pogoń, dopada koniokradów i niespodziewanie dla wszystkich przywozi ze sobą dziewczynę z dzieckiem. Wkrótce napotykają żerowisko dużego stada i rozpoczynają polowanie. Sandy czuje się jednak zmęczony zabijaniem i coraz częściej popada w konflikty z Charliem. Drugim powodem ich nieporozumień jest jego miłość do dziewczyny, którą Charlie przywiózł. Z nadejściem zimy stado odchodzi. Charlie, dla którego polowanie stało się obsesją, postanawia dalej je tropić. Sandy odwozi dziewczynę do rezerwatu, ale kiedy widzi, że Indianie głodują pozbawieni mięsa, wyrusza razem z nią po bydło do wojskowej strażnicy. Charlie zabija Woodfoota, który chciał go powstrzymać i wyrusza za Sandym. Pewnej nocy natrafia na niego i wyzywa go na pojedynek. Jednak rankiem Sandy odnajduje Charliego zamarzniętego na śmierć.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 9.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×