Recenzja filmu

Krwawy wyjazd integracyjny

2015-09-14 12:55

ocenia film na: 6/10

Struktura filmu, jego finał i wyniki kasowe (w kinach w USA film wyszedł na zero: kosztował i zarobił około 40 milionów dolarów) mogą na to wskazywać, ale od czego wyobraźnia hollywoodzkich scenarzystów? Nigdy nie mów nigdy.

Tym razem mamy do czynienia z nieco starszymi bohaterami. Są to pracownicy pewnej podupadającej firmy, którzy właśnie jadą na wyjazd integracyjny. Nie są im, niestety, pisane atrakcje rodem z naszej rodzimej komedii Przemysława Angermana – podczas przejazdu ich autokaru przez most ten zaczyna się walić z hukiem. Prawie wszyscy giną, a potem główny bohater… budzi się i widzi, że właśnie dojeżdżają do owego feralnego mostu ze snu. Jego interwencja ratuje życie kilku osobom, które miały się udać do Krainy Wiecznych Łowów, ale Śmierć nie zamierza puścić tego płazem – kolejni uratowani z katastrofy giną więc w dziwnych okolicznościach, a wizjoner jest w tym krwawym spektaklu deserem. Czyli wszystko po staremu.

To horror powielający wszystkie schematy i wątki znane z poprzednich części, którego twórcy założyli, że widzowie lubią oglądać to, co już znają, tylko nieco ulepszone (bardziej krwawe). Pomysły na pozbywanie się delikwentów nie są jednak specjalnie wyrachowane (pomijając nieszczęśnika poddanego akupunkturze czy pechową okularnicę pragnącą zoperować oczy – tak przy okazji: większość zadziwiających wypadków pokazanych w filmie zainspirowały prawdziwe wydarzenia, katastrofa mostu nawiązuje na przykład do zawalenia się Tacoma Narrows Bridge) i niekiedy są dość naciągane. Jeśli ktoś jednak lubi filmy z tej serii, i tym razem będzie usatysfakcjonowany (na pewno bardziej niż po zobaczeniu poprzedniej części). Nowością jest motyw z odbieraniem życia dla ratowania własnego, bardziej uwypuklony niż w poprzednich częściach, co czyni film miejscami thrillerem z psychopatą w roli głównej.

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×