Otello z M-2

Polska 1969

Inżynier Chrupek mieszka z żoną w mały mieszkaniu typu M-2. Pewnego dnia dzwoniąc do domu, słyszy w słuchawce męski głos. Oszalały z zazdrości, nie przyjmuje do wiadomości żadnych tłumaczeń.

  • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film obyczajowy
  • Reżyseria: Julian Dziedzina

Otello z M-2 w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Julian Dziedzina Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Inżynier Chrupek mieszka z żoną w mały mieszkaniu typu M-2. Pewnego dnia wraca wcześniej z podróży służbowej. Telefonuje z dworca do domu, by powiadomić o tym małżonkę. W czasie rozmowy z nią słyszy w słuchawce męski głos. Szybko dociera do mieszkania. Oszalały z zazdrości, nie przyjmuje do wiadomości żadnych tłumaczeń. Chcąc wymusić na niej przyznanie się do winy, zaczyna ją dusić. Sprawa trafia do sądu, a inżynier zostaje oskarżony o próbę zamordowania żony.

Za podstawę scenariusza filmu posłużył felieton sądowy Jerzego Kibica (pseudonim Jerzego Urbana), jest to więc "historia z życia wzięta". Bohater noweli, inżynier Chrupek, zajmuje wraz z żoną małe mieszkanie typu M-2. Wróciwszy pewnego dnia wcześniej z podróży służbowej, dzwoni z dworca do domu, by powiadomić o tym radosnym fakcie stęsknioną - jak sądzi - małżonkę. W czasie rozmowy z nią słyszy jednak w słuchawce męski głos. Pędem dociera do mieszkania. Oszalały z zazdrości, nie przyjmuje do wiadomości żadnych tłumaczeń. Chcąc wymusić na wiarołomnej połowicy przyznanie się do winy, zaczyna ją dusić. Sprawa trafia do sądu: inżynier zostaje oskarżony o próbę zamordowania żony.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×