Oto jest głowa zdrajcy

Oto jest głowa zdrajcy, Polska 1992

Bohaterem filmu jest płk SB Tadeusz Garecki, jeden z funkcjonariuszy uczestniczących w preparowaniu dowodów przeciw oskarżonemu o szpiegostwo profesorowi Zdzisławowi Najderowi, dyrektorowi polskiej sekcji Radia Wolna Europa.

 • Czas trwania: 59 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Michał Nekanda-Trepka

Oto jest głowa zdrajcy w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Michał Nekanda-Trepka Autor
 • Michał Nekanda-Trepka Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W latach 80. XX w. sąd PRL oskarżył o szpiegostwo i wydał wyrok śmierci na profesora Zdzisława Najdera, dyrektora polskiej sekcji Radia Wolna Europa. W 1991 roku w czasie rozprawy rehabilitacyjnej sąd, na podstawie tych samych akt procesowych oczyścił prof. Najdera z fałszywych zarzutów. Bohaterem filmu jest płk SB Tadeusz Garecki - jeden z funkcjonariuszy uczestniczących w preparowaniu dowodów przeciw oskarżonemu.

W latach 80 - tych sąd PRL oskarżył o szpiegostwo i wydał wyrok śmierci na profesora Zdzisława Najdera, dyrektora polskiej sekcji Radia Wolna Europa. W 1991 roku w czasie rozprawy rehabilitacyjnej sąd, na podstawie tych samych akt procesowych oczyścił prof. Najdera z fałszywych zarzutów. Bohaterem filmu jest płk SB Tadeusz Garecki - jeden z funkcjonariuszy uczestniczących w preparowaniu dowodów przeciw oskarżonemu.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 6.5 Głosów: 11

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×