Ötzi - zbrodnia sprzed wieków

Ötzi: Ein archaeologischer Kriminalfall, Austria 2011

Historia Ötziego - człowieka, który zmarł 5 300 lat temu w erze neolitycznej, a którego zamarznięte zwłoki odnaleziono w 1991 roku na lodowcu Similaun.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Christiane Sprachmann

Ötzi - zbrodnia sprzed wieków w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Christiane Sprachmann Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Jesienią 1991 roku na lodowcu Similaun znaleziono zamarznięte ciało. Zwłoki należały do człowieka, który zmarł 5 300 lat temu w erze neolitycznej. Nadano mu imię Ötzi. To najstarsza odkryta mumia, starsza nawet od egipskich. Odkrycie stało się prawdziwą naukową sensacją i najstarszą kryminalną sprawą w historii świata, do tej pory nie rozwiązaną.

Słonecznego, jesiennego dnia 19 września 1991 roku małżonkowie Simon odkryli na lodowcu Similaun zamarznięte ciało. To nie było odosobnione znalezisko tego roku. Burze przeniosły piaski Sahary nad Alpy, a te, połączone z letnim słońcem, spowodowały, że lodowiec zaczął się rozpuszczać. Tylko w Tyrolu znaleziono sześć ciał, w tym turystów i alpinistów. Ostatnie zwłoki należały do Ötziego, który zmarł 5 300 lat temu w erze neolitycznej. To najstarsza odkryta mumia, starsza nawet od egipskich. Odkrycie to otworzyło nowe drzwi i możliwości do poznania przeszłości. Stało się prawdziwą naukową sensacją i najstarszą kryminalną sprawą w historii świata, do tej pory nie rozwiązaną…

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×