Pamięć z odzysku

Diminished Capacity, USA 2008

Autor komiksowych historyjek w wyniku wypadku zaczyna cierpieć na zaniki pamięci i problemy z koncentracją. Zmuszony do wzięcia urlopu, udaje się w rodzinne strony, by pomóc matce w opiece nad wujem.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Komedia
  • Reżyseria: Terry Kinney

Pamięć z odzysku w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

  • Matthew Broderick jako Cooper
  • Alan Alda jako Rollie
  • Virginia Madsen jako Charlotte
  • Dylan Baker jako Mad Dog McClure
  • Bobby Cannavale jako Lee Vivyan
  • Louis C.K. jako Stan

Twórcy

  • Terry Kinney Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Cooper tworzy komiksowe historyjki dla czasopisma z Chicago. W wyniku wypadku mężczyzna zaczyna cierpieć na zaniki pamięci i problemy z koncentracją. W końcu zostaje zmuszony do wzięcia urlopu. Postanawia udać się w rodzinne strony, by pomóc matce w opiece nad jej schorowanym bratem, Rolliem. Cooper szybko przekonuje się, że zadanie nie jest łatwe, bo wujek ma dziwne zwyczaje. Rollie namawia siostrzeńca do wspólnych poszukiwań karty baseballowej, która jest warta majątek. Ma im w tym pomóc szkolna miłość Coopera, Charlotte.

Cooper (Matthew Broderick) zajmuje się tworzeniem krótkich historyjek komiksowych dla lokalnego czasopisma z Chicago. W wyniku wypadku mężczyzna zaczyna cierpieć na zaniki pamięci i problemy z koncentracją. W końcu zostaje zmuszony do wzięcia urlopu, gdy pewnego dnia w tworzonym akurat komiksie zaczyna umieszczać dziwne i niezrozumiałe wydarzenia. Postanawia udać się w rodzinne strony, by pomóc matce w opiece nad jej schorowanym bratem, Rollie'em (Alan Alda). Cooper szybko przekonuje się, że zadanie nie jest łatwe, bowiem wujek miewa wyjątkowo dziwne zwyczaje. Rollie przekonuje siostrzeńca do wspólnych poszukiwań niezwykle rzadkiej, wartej majątek karty baseballowej. Ma im pomóc dawna szkolna miłość Coopera, Charlotte (Virgnia Madsen). "Pamięć z odzysku" jest ekranizacją powieści komediowej pióra Sherwooda Kiraly'ego, który zaadaptował swój tekst na scenariusz filmowy. Przeniesienie historii na ekran stało się udziałem debiutującego w roli reżysera Terry'ego Kinneya, znanego wcześniej z ról aktorskich (m.in. "Ostatni Mohikanin", "W rytmie hip hopu"). Kinney zaangażował do udziału Matthew Brodericka ("Gry wojenne", "Inspektor Gadget", "Żony ze Stepford"), Virginię Madsen ("Diuna", "Candyman", "Duchy Mississippi") oraz Alana Aldę, niezapomnianego dr. "Sokole Oko" z serialu "M. A. S. H. " (6 Złotych Globów i 5 kolejnych nominacji). Doborową obsadę komedii uzupełnia znany amerykański komik, laureat Emmy Louis CK. "Dwaj bohaterowie tego sympatycznego komediodramatu cierpią z powodu tej samej, nieuleczalnej w pełni przypadłości (... ). Film bywa beztrosko slapstickowy, a dzięki Aldzie (... ), także emocjonujący i poruszający" - pisała o "Pamięci z odzysku" recenzentka magazynu "Entertainment Weekly", Leah Greenblatt. "Urok Aldy znany z roli "Sokolego Oka" ustępuje tu żwawości ekscentrycznego bohatera, podczas gdy Broderick jest znakomity jako kapryśny sztywniak" - chwalił aktorski duet Kyle Smith na łamach "New York Post".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.0 Głosów: 1

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×