Państwo w państwie

City State, Islandia 2011

Opowieść o próbie przejęcia islandzkiego rynku narkotykowego przez zagraniczną mafię. Losy czwórki bohaterów przeplatają się ze sobą, tworząc kalejdoskop współczesnej Islandii.

 • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Thriller
 • Reżyseria: Olaf de Fleur Johannesson

Państwo w państwie w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Agusta Eva Erlendsdóttir jako Andrea
 • Ingvar Eggert Sigurdsson jako Gunnar
 • Sigurdur Sigurjónsson jako Margeir
 • Zlatko Krickić jako Siergiej
 • Björn Thors jako Runar
 • Björn Hlynur Haraldsson jako Ingolfur
 • Gladkaya Luna jako Jelena

Twórcy

 • Olaf de Fleur Johannesson Scenariusz
 • Hrafnkell Stefansson Scenariusz
 • Olaf de Fleur Johannesson Reżyseria
 • James Cornsmith Montaż
 • Bjarni Felix Bjarnason Zdjęcia
 • Gunnar Heidar Zdjęcia
 • Wojciech Golczewski Muzyka
 • Kristin Andrea Thordardottir Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Osadzona w Islandii opowieść o przestępczym podziemiu. Przeplatają się w niej losy serbskiego emigranta, skorumpowanego policjanta, jego szukającej zemsty koleżanki z pracy i mafijnego bossa, którego interesy nie idą zbyt dobrze. Historie tworzą kalejdoskop współczesnej Islandii.

Mieszkający w Islandii emigranci próbują przejąć lokalny rynek handlu narkotykami. Mocne kino z efektownymi scenami akcji i czwórką wyrazistych bohaterów. Osadzona w Islandii opowieść o tamtejszym przestępczym podziemiu. Jej głównymi bohaterami są serbski emigrant (Zlatko Krickic), skorumpowany policjant Margeir (Sigurður Sigurjónsson), jego szukająca zemsty koleżanka z pracy (Ágústa Eva Erlendsdóttir) i mafijny boss (Ingvar Eggert Sigurðsson), którego interesy nie idą zbyt dobrze. Powiązane ze sobą historie tej czwórki tworzą niezwykły kalejdoskop współczesnej Islandii. Nazywany przez niektórych krytyków islandzkim Pulp Fiction film został wyreżyserowany przez Olafa de Fleur Johannessona (nagrodzona na Berlinale Niezwykła historia królowej Raqueli), jednego z najciekawszych przedstawicieli islandzkiej kinematografii. Państwo w państwie to doprawiony czarnym humorem, realistyczny thriller o próbie przejęcia lokalnego rynku narkotykowego przez zagraniczną mafię. Atutami obrazu są dobrze napisane dialogi, wiarygodne psychologicznie postacie i solidnie zrealizowane sceny akcji. W główne role wcielili się: Sigurður Sigurjónsson (Diabelska wyspa, Parking królów), Ágústa Eva Erlendsdóttir (Bagno, W drodze na ślub), zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej Ingvar Eggert Sigurðsson (Anioły wszechświata, Zimne światło) oraz debiutant Zlatko Krickic. Cała czwórka stworzyła przemyślane, niejednoznaczne kreacje. Film był nominowany w dziewięciu kategoriach do nagrody Edda, islandzkiego odpowiednika Oscara.

Komentarze

Skomentuj
 • dorita (gość)

  Ambasada RP w Atenach nigdy nie pomagała Polakom nie interesuje się losem ludzi a wręcz utrudnia załtwianie spraw

  15.02.2015 20:17
 • Precz!!! (gość)

  Obłudne, perfidne redaktorzyny, utrwalacze systemu, którzy za dużą kasę okłamują telewidzów, szerzą propagandę sukcesu, są współodpowiedzialni za fatalne funkcjonowanie państwa, które potem krytykują i udają zatroskanych. Hipokryzja do potęgi.

  14.12.2014 20:33
 • jAKUB (gość)

  Patrzę z innej strony,NIKOGO NIE BRONIĘ, Pan komendant ładnie się wyłgał, winę zrzucił na policjańcików. Pytanie, czy Pan komendant posiada pieniądze czy te pieniadze są w Komendzie Wojewódzkiej, o które trzeba się dobijać dniami i tygodniami ponieważ po drodze jest księgowość i inne działy które muszą sie na ten zakup zgodzić. Jednorazowa potrzeba to żadna potrzeba. Przełozonym nie potrzebny jest dysk zewnetrzny bo i po co. Tak jest ze wszystkim.

  14.12.2014 20:22
 • galoon (gość)

  Pani bizneswoman żyła ponad stan, pracownicy byli zatrudniani na czarno, pracowali po nocach, bo w nocy nie ma kontroli skarbowego, inspekcji pracy i zus. Kiedy trzeba płacić zobowiązania, pani bizneswoman szuka pomocy w mediach i u polityków, mając w nosie zaleglości wobec pracowników z tytułu wynagrodzenia. Kreuje się na bezrobotną i bezdomną, a pieniądze i majątek jest tyle, że przepisany na rodzinę

  27.06.2012 13:09
 • Albina (gość)

  Nieludzkie traktowanie podsądnych nie dotyczy tylko porzedsiębiorców, również urzędnicy prokuratur, śądów zusu, nieludzko traktują ludzi. Kpią sobie z godności ludzi pokrzywdzonych, doprowadzaja do ciężkich chorób. Należy zmienić to przez napiętnowanie, nagłaśnianie błędów sądowych, prokuratorów i urzędników. Borykając się samotnie doprowadza tylko całe rodziny do upadku, a Państwo zamyka oczy na nadużycia urzędników.

  07.06.2012 23:49
 • K.B. (gość)

  czytam newsy z dzisiejszego dnia o tym że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ma zapłacić zaległe składki do PERONu w wys. 450tyś. zł . no ... a ja inwalida II grupy od PFRONu nie mogę otrzymać zaległej refundacji za lata 2007 ,2008 , i 9 m-cy roku 2009 ... i muszę się włóczyć po sądach o przywrócenie terminu bo jakiś urzędas z PEFRONu wydał decyzję którą zakwestionował Rzecznik Praw Obywatelskich a także ... samo Ministerstwo Pracy Polityki Społecznej . Tak się traktuje inwalidów w III RP !. Dodam że daję pracę kilku zdrowym osobom w mojej firmie ...

  12.02.2012 14:38
 • Par (gość)

  Przedstawiona 08.01.2012 sprawa pana Pawła Guza obnażyła nie tylko bezkarność prokuratury. Dała kolejny dowód słabości naszego państwa. Bez energicznych zmian w prawie, zapewniających niezawodne mechanizmy kontrolne,kryminogenne praktyki i bezkarność polskich organów ścigania będą nadal kwitły. Dzisiejsza próba samobójcza prokuratora w Poznaniu niestety ponuro dowodzi, iż prokuratura w Polsce ma się baaaardzo źle!

  09.01.2012 17:27
 • Riczi (gość)

  bardzo dobry program ,tylko rzecznicy organów prawa i ścigania wyglądają i wypowiadają się jak by ktoś dopiero zaprosił ich do programu

  01.01.2012 21:16
 • Ali (gość)

  Bardzo dobry program, pokazał jak prokurator, bo ma "ochronę" więc czuje się bezkarny i może zgodnie z prawem " s w o b o d n i e oceniać dowody" czyli jak mu się podoba, a sądy gdzie są też pod "ochroną" sędziowie wydają wyroki jak chce "kolega" prokurator i kółko się zamyka. Obywatel nie ma możliwości dochodzenia swoich praw. Wmawia się obywatelom że żyją w demokratycznym państwie i to według obecnie rządzących winno im "powinno wystarczyć".

  07.12.2011 12:26
 • XXX (gość)

  swietny program tylko zeby jeszcze naprawde to pomoglo tym biednym ludziom .BRAC SIE ZA PROKURATOROW NIECH ODDAJA PIENIADZE ZE SWOICH WTEDY SIE ZASTANOWIA KILKA RAZY ZA NIM WYDADZA WYROK NA KOGOS

  14.11.2011 19:51
 • maria (gość)

  do niedzielnego programu - dobry program ale panie redaktorze dlaczego my mamy pokrywac koszty ktore naleza sie tym ludzim to nie udolny sad pan krokurator powinni oddac te pieniadze maja wspaniale chaty jest im a czego zabrac jedna taka pokazowa rozprawa i koniec nieudacznikow w polskim prawie taki program niech pan zrobi

  06.11.2011 19:55
 • Partyzant (gość)

  Polsat jako dobry prawy wujek janosik robi program "Państwo w państwie" i wytyka błędy urzędnicze, a sami robią numer przerywając program w połowie i przenoszą go na kanał kodowany serdecznie zapraszając do oglądania na polsat news. Serdeczność od której robi się bardzo przykro.

  Rżenuła Komromitacjone

  17.10.2011 12:30
 • SSS (gość)

  I to właśnie Państwo w Państwie niby walczą ze złem to oni robią dużo zła ludziom którzy są tak naprawdę nie winni! Nie jeden prokurator powinien odpowiedzieć przed sądem i stracić wszystko co ma !!

  08.10.2011 21:32
 • Eva Florida USA (gość)

  Ogladalam program TAK jest to Panstwo w Panstwie ja mam taka sama podobna sprawe z urzedem celnym cos niesamowitego zeby to sie dzialo w 21 wieku . Przez 4 lata walcze z urzedem celnym w Pruszkowie, Uni Europejskiej paragrafy sa ignorowane a swoje interpretacje sa wkladane przez urzad celny. Gleboki poklon dla Pana ktory postanowil walczyc z jeszcze z oslamy i biurokracja w Polsce. Florida USA

  03.10.2011 19:52
 • sly (gość)

  ta prokuratorka powinna odpowiadac przed sadem za 16 mln zl straty skarbu panstwa

  02.10.2011 20:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×