Papierowe małżeństwo

Papierowe małżeństwo, Polska/Wielka Brytania 1992

Podczas wakacji Alicja poznaje Anglika, który proponuje jej małżeństwo. Dziewczyna sprzedaje dobytek i wyrusza na zachód. Na miejscu spotyka ją przykra niespodzianka.

 • Czas trwania: 84 minut, Gatunek: Komedia romantyczna
 • Reżyseria: Krzysztof Lang

Papierowe małżeństwo w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Joanna Trzepiecińska jako Alicja Strzałkowska
 • Gary Kemp jako Aiden Carey
 • Rita Tushingham jako Lou
 • Richard Hawley jako Red
 • David Horovitch jako Frank Hoddow
 • William Ilkley jako Jack
 • Martin McKellen jako dr Matthew Devenish

Twórcy

 • Allan Starski Scenografia
 • Henryk Romanowski Producent
 • Tracey Seaward Producent
 • Stanisław Syrewicz Muzyka
 • Elżbieta Kurkowska Montaż
 • Grzegorz Kędzierski Zdjęcia
 • Krzysztof Lang Reżyseria
 • Krzysztof Lang Scenariusz

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Podczas wakacji Alicja Strzałkowska poznaje Anglika, lekarza. Mężczyzna proponuje jej małżeństwo. Dziewczyna szybko decyduje się na wyjazd z Polski. Sprzedaje dobytek i wyrusza na zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Okazuje się jednak, że "narzeczony" nie ma zamiaru wywiązać się z wakacyjnej obietnicy. W tej sytuacji kobieta podejmuje ryzykowną decyzję - bierze fikcyjny ślub z przypadkowo poznanym Aidenem, drobnym przestępcą pogrążonym w długach.

Miał być ślub, obywatelstwo i dostatnie życie, ale… jemu "mamusia nie pozwala". Zostaje sama, w obcym kraju, bez obywatelstwa i bez pracy. Do Polski nie wróci! Ślub można przecież kupić. Tylko żeby kupić, trzeba zarobić. Zna trzy języki, ma wyższe studia, poradzi sobie! Zostanie dobrze wykształconą sprzątaczką… Dalej zaczynają się kłopoty. Fikcyjny mąż wprowadza się do niej naprawdę. To jedyna według niego metoda, by od niej wydobyć pieniądze za papierowe małżeństwo. Londyński półświatek ściga go za dług, a to nie jest śmieszne. Ją z kolei ściga urząd imigracyjny. Nie ma wyjścia, muszą działać razem. To nawet zaczyna być miłe…

Komentarze

Skomentuj
 • Link w opisie filmu (gość)

  " na zachód" http://suwalki.naszemiasto.pl/artykul/1491369,suwalskie-teatr-akcje,id,t.html

  Suwałki NaszeMiasto.pl

  Rejestracja Zaloguj się Newsletter RSS

  Augustów Białystok Łomża Suwałki

  Wydarzenia Rozrywka Katalog firm Ogłoszenia Sport Mieszkańcy Forum Alegratka Dom

  nowość

  Suwałki Wydarzenia Suwalskie Teatr-Akcje

  Suwalskie Teatr-Akcje 2012-07-28, Aktualizacja: 2012-07-28 11:26

  Przedstawienie z użyciem wielkich podwodnych marionetek, spektakl dla dzieci już od pierwszego roku życia, a także liczne performance - to główne wydarzenia 7. Suwalskich Teatr-Akcji. Impreza rozpocznie się w niedzielę, potrwa do 5 sierpnia. skomentuj 0 Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij Tegoroczna edycja Teatr-Akcji nosi tytuł "Na zachód". Jak wyjaśnił PAP koordynator imprezy, Krzysztof Dziemian, chodzi o pokazywanie teatrów i artystów, którzy tworzą właśnie na zachód od Suwałk, a także takich, których praca "wypełniona jest zachodnimi ideami". Dodał, że Teatr-Akcje to próba pokazania lokalnej społeczności przedstawień z różnych części Europy, do wcześniejszych edycji zapraszani byli twórcy ze wschodniej i południowej części naszego kontynentu.

  Teatr-Akcje rozpocznie w niedzielę spektakl "Podłogowo" Teatru Lale z Wrocławia, skierowany do najmłodszych widzów - od roku do pięciu lat - i ich opiekunów.

  Tegoroczna edycja Teatr-Akcji nosi tytuł "Na zachód". Jak wyjaśnił PAP koordynator imprezy, Krzysztof Dziemian, chodzi o pokazywanie teatrów i artystów, którzy tworzą właśnie na zachód od Suwałk, a także takich, których praca "wypełniona jest zachodnimi ideami". Dodał, że Teatr-Akcje to próba pokazania lokalnej społeczności przedstawień z różnych części Europy, do wcześniejszych edycji zapraszani byli twórcy ze wschodniej i południowej części naszego kontynentu.

  Teatr-Akcje rozpocznie w niedzielę spektakl "Podłogowo" Teatru Lale z Wrocławia, skierowany do najmłodszych widzów - od roku do pięciu lat - i ich opiekunów.

  Mocnym punktem tegorocznego festiwalu - jak zaznaczył Dziemian - będą performance, wśród nich projekt "[ru:ts]" artysty o polsko-niemieckich korzeniach Jana Kuehlinga w wykonaniu zaproszonych artystów m.in. z Niemiec i Polski.

  Jak wyjaśnili organizatorzy imprezy, "[ru:ts] to fonetyczna transkrypcja angielskich słów "route", czyli droga, trasa, i "root", czyli korzeń. Wychodzimy z założenia, że właśnie korzenie, własna tożsamość jest - jeżeli nie do odkrycia, to do wyczucia, spontanicznego dotknięcia podczas bycia "w drodze", poprzez konfrontację z tym, co obce i nieznane".

  Innym performance będzie "Instrukcja obsługi Suwałk", podczas którego mieszkańcy miasta będą mieli okazję, by innym okiem spojrzeć na miejsce, w którym żyją. Autorzy performance pokażą, że park może służyć nie tylko do odpoczynku, chodnik nie tylko do chodzenia, a przystanek autobusowy nie tylko do czekania na autobus.

  Oprócz pokazów, zaplanowano też warsztaty teatralne, sztuk performatywnych i tańca krytycznego, które poprowadzą zaproszeni artyści z Polski i Niemiec.

  Na zakończenie zaplanowano nowatorską interpretacją szekspirowskiego „Hamleta” w wykonaniu Teatru Walnego z Ryglic (Małopolskie). Będzie to plenerowe przedstawienie podwodnego teatru lalek. Marionetki będą zanurzone w wielkich akwariach rozstawionych na dziedzińcu Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach. Jak zaznaczyli organizatorzy, spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

  Organizatorem festiwalu jest stowarzyszenie "Nie po drodze" z Suwałk.

  10.11.2012 04:48
 • ... (gość)

  naprawdę dobry film!!!! ciekawa fabuła. dobre role trzepiecińskiej i kemp'a.

  05.08.2009 12:24
 • ... (gość)

  naprawdę dobry film!!!! ciekawa fabuła. dobre role trzepiecińskiej i kemp'a.

  05.08.2009 12:02
 • ... (gość)

  Bardzo fajny film. A końcówka była najlepsza. Pozdrawiam.

  05.08.2009 10:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×