Papierowe małżeństwo

Polska/Wielka Brytania 1991

Alicja poznaje na wakacjach Anglika, który proponuje jej małżeństwo. Dziewczyna sprzedaje cały dobytek i wyrusza na Zachód. Na miejscu spotyka ją jednak przykra niespodzianka.

 • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Komedia romantyczna
 • Reżyseria: Krzysztof Lang

Papierowe małżeństwo w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Joanna Trzepiecińska jako Alicja Strzałkowska
 • Gary Kemp jako Aiden Carey
 • Rita Tushingham jako Lou
 • Richard Hawley jako Red
 • David Horovitch jako Frank Hoddow
 • William Ilkley jako Jack
 • Martin McKellen jako dr Matthew Devenish

Twórcy

 • Krzysztof Lang Scenariusz
 • Marek Kreutz Scenariusz
 • Krzysztof Lang Reżyseria
 • Grzegorz Kędzierski Zdjęcia
 • Stanisław Syrewicz Muzyka
 • Henryk Romanowski Producent
 • Tracey Seaward Producent
 • Allan Starski Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Alicja Strzałkowska podczas wakacji poznaje Anglika, lekarza. Mężczyzna proponuje jej małżeństwo. Dziewczyna szybko decyduje się na wyjazd. Sprzedaje cały swój dobytek i wyrusza na Zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Okazuje się jednak, że "narzeczony" dawno zapomniał o wakacyjnej obietnicy. Zmuszona sytuacją, w jakiej się nagle znalazła, podejmuje ryzykowną decyzję. Bierze fikcyjny ślub z przypadkowo poznanym Aidenem - drobnym przestępcą, pogrążonym w długach.

Bohaterka filmu, Alicja Strzałkowska, poznaje w czasie wakacji Anglika, lekarza, który proponuje jej małżeństwo. Dziewczyna szybko decyduje się na wyjazd. Sprzedaje cały swój dobytek i wyrusza na Zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Okazuje się jednak, że "narzeczony" dawno zapomniał o wakacyjnej obietnicy. Alicja przypadkowo poznaje Aidena. Drobny przestępca, pogrążony w długach, nie jest odpowiednim partnerem, z którym można budować przyszłość, w każdym razie nie taką, o jakiej marzyła Polka. Alicja nie ma jednak wyboru. Nie chce wracać do kraju i decyduje się na fikcyjny ślub z Aidenem. Głównej bohaterce Joannie Trzepiecińskiej partneruje Gary Kemp, lider brytyjskiego zespołu Spandau Ballet.

Komentarze

Skomentuj
 • Link w opisie filmu (gość)

  " na zachód" http://suwalki.naszemiasto.pl/artykul/1491369,suwalskie-teatr-akcje,id,t.html

  Suwałki NaszeMiasto.pl

  Rejestracja Zaloguj się Newsletter RSS

  Augustów Białystok Łomża Suwałki

  Wydarzenia Rozrywka Katalog firm Ogłoszenia Sport Mieszkańcy Forum Alegratka Dom

  nowość

  Suwałki Wydarzenia Suwalskie Teatr-Akcje

  Suwalskie Teatr-Akcje 2012-07-28, Aktualizacja: 2012-07-28 11:26

  Przedstawienie z użyciem wielkich podwodnych marionetek, spektakl dla dzieci już od pierwszego roku życia, a także liczne performance - to główne wydarzenia 7. Suwalskich Teatr-Akcji. Impreza rozpocznie się w niedzielę, potrwa do 5 sierpnia. skomentuj 0 Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij Tegoroczna edycja Teatr-Akcji nosi tytuł "Na zachód". Jak wyjaśnił PAP koordynator imprezy, Krzysztof Dziemian, chodzi o pokazywanie teatrów i artystów, którzy tworzą właśnie na zachód od Suwałk, a także takich, których praca "wypełniona jest zachodnimi ideami". Dodał, że Teatr-Akcje to próba pokazania lokalnej społeczności przedstawień z różnych części Europy, do wcześniejszych edycji zapraszani byli twórcy ze wschodniej i południowej części naszego kontynentu.

  Teatr-Akcje rozpocznie w niedzielę spektakl "Podłogowo" Teatru Lale z Wrocławia, skierowany do najmłodszych widzów - od roku do pięciu lat - i ich opiekunów.

  Tegoroczna edycja Teatr-Akcji nosi tytuł "Na zachód". Jak wyjaśnił PAP koordynator imprezy, Krzysztof Dziemian, chodzi o pokazywanie teatrów i artystów, którzy tworzą właśnie na zachód od Suwałk, a także takich, których praca "wypełniona jest zachodnimi ideami". Dodał, że Teatr-Akcje to próba pokazania lokalnej społeczności przedstawień z różnych części Europy, do wcześniejszych edycji zapraszani byli twórcy ze wschodniej i południowej części naszego kontynentu.

  Teatr-Akcje rozpocznie w niedzielę spektakl "Podłogowo" Teatru Lale z Wrocławia, skierowany do najmłodszych widzów - od roku do pięciu lat - i ich opiekunów.

  Mocnym punktem tegorocznego festiwalu - jak zaznaczył Dziemian - będą performance, wśród nich projekt "[ru:ts]" artysty o polsko-niemieckich korzeniach Jana Kuehlinga w wykonaniu zaproszonych artystów m.in. z Niemiec i Polski.

  Jak wyjaśnili organizatorzy imprezy, "[ru:ts] to fonetyczna transkrypcja angielskich słów "route", czyli droga, trasa, i "root", czyli korzeń. Wychodzimy z założenia, że właśnie korzenie, własna tożsamość jest - jeżeli nie do odkrycia, to do wyczucia, spontanicznego dotknięcia podczas bycia "w drodze", poprzez konfrontację z tym, co obce i nieznane".

  Innym performance będzie "Instrukcja obsługi Suwałk", podczas którego mieszkańcy miasta będą mieli okazję, by innym okiem spojrzeć na miejsce, w którym żyją. Autorzy performance pokażą, że park może służyć nie tylko do odpoczynku, chodnik nie tylko do chodzenia, a przystanek autobusowy nie tylko do czekania na autobus.

  Oprócz pokazów, zaplanowano też warsztaty teatralne, sztuk performatywnych i tańca krytycznego, które poprowadzą zaproszeni artyści z Polski i Niemiec.

  Na zakończenie zaplanowano nowatorską interpretacją szekspirowskiego „Hamleta” w wykonaniu Teatru Walnego z Ryglic (Małopolskie). Będzie to plenerowe przedstawienie podwodnego teatru lalek. Marionetki będą zanurzone w wielkich akwariach rozstawionych na dziedzińcu Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach. Jak zaznaczyli organizatorzy, spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

  Organizatorem festiwalu jest stowarzyszenie "Nie po drodze" z Suwałk.

  10.11.2012 04:48
 • ... (gość)

  naprawdę dobry film!!!! ciekawa fabuła. dobre role trzepiecińskiej i kemp'a.

  05.08.2009 12:24
 • ... (gość)

  naprawdę dobry film!!!! ciekawa fabuła. dobre role trzepiecińskiej i kemp'a.

  05.08.2009 12:02
 • ... (gość)

  Bardzo fajny film. A końcówka była najlepsza. Pozdrawiam.

  05.08.2009 10:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×