Paprika

Paprika, Japonia 2006

Grupa naukowców wymyśla nowy rodzaj psychoterapii. Polega ona na tym, że terapeuta przy pomocy urządzenia DC-Mini wchodzi w umysł śpiącego pacjenta. Wkrótce wynalazek zostaje skradziony.

 • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film animowany
 • Reżyseria: Satoshi Kon

Paprika w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Susumu Hirasawa Muzyka
 • Michiya Katou Zdjęcia
 • Seishi Minakami Scenariusz
 • Satoshi Kon Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Grupa naukowców wymyśla nowy rodzaj psychoterapii. Polega ona na tym, że terapeuta przy pomocy urządzenia DC-Mini wchodzi w umysł śpiącego pacjenta. W ten sposób zdobywa dostęp do jego myśli i marzeń. Atsuko Chiba jest zachwycona odkryciem. Uważa, że dzięki wynalazkowi będzie można pomóc wielu chorym pacjentom. Jej współpracownik Tokita Kohsaku liczy na to, że ludzie wspólnie będą mogli odbywać podróże w świat snu. Jednak ich marzenia zostają skonfrontowane z zagrożeniami, które niosą ze sobą kradzież i nieprzewidziane wykorzystanie wynalazku.

Grupa niezależnych badaczy opracowuje metodę umożliwiającą wpływanie na ludzkie sny. Zostaje ona wykorzystana w psychoterapii, której głównym zadaniem jest leczenie zaburzeń wynikających z ukrytych w podświadomości lęków i myśli. Pacjentom można pomóc przede wszystkim dzięki urządzeniu zwanemu "DC Mini". Jedną z osób zajmujących się leczeniem jest doktor Atsuko Chiba. W świecie snów pojawia się ona jako swoje alter ego - Paprika. Kobieta zajmuje się sprawą detektywa Konakawy prześladowanego przez sny, w których ściga mordercę uciekającego z miejsca przestępstwa. Paprika pojawia się w snach stróża prawa i pomaga mu schwytać zabójcę. Po skończonym seansie wraca ona do laboratorium, gdzie współpracuje z doktorem Torataro Shimą. Spotyka tam doktora Kosaku Tokitę, który informuje ją, że skradzione zostały trzy egzemplarze prototypowego DC Mini. Złodziej może dzięki zdobytym urządzeniom wpływać na umysły innych osób poprzez podsyłanie im obrazów ze swoich snów. Kobieta musi szybko znaleźć sprawcę i odebrać mu maszyny, zanim dojdzie do tragedii.

Komentarze

Skomentuj
 • Jastrzab (gość)

  Szanowny Koko! To nie jest film dla dzieci. Świętej pamięci Satoshi Kon tworzył film dla widza dojrzałego. Dziecko prawdopodobnie nabawiłoby się traumy (sceny gwałtu itd.)

  23.12.2019 08:24
 • koko (gość)

  To już i filmy animowane puszczają o północy?! Jak dzieci to mają oglądnąć?! Skandal!!!

  27.04.2019 15:38
 • koko (gość)

  To już i filmy animowane puszczają o północy?! Jak dzieci to mają oglądnąć?! Skandal!!!

  27.04.2019 15:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×