Para

Dvojka, Czechy 2009

Związek Michala i Veroniki przechodzi kryzys. Aby na nowo zbliżyć się do siebie, para wyjeżdża na wakacje do Skandynawii. Podróż okazuje się sprawdzianem ich uczuć.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
  • Reżyseria: Jaroslav Fuit

Para w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jaroslav Fuit Scenariusz
  • Jaroslav Fuit Reżyseria
  • Michal Hýka Montaż
  • Viktor Smutný Zdjęcia
  • Tadeas Vercak Muzyka
  • Lenka Cintalanova Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Michal i Veronika są parą od pięciu lat. On myśli już o założeniu rodziny, lecz jego ukochanej trudno się rozstać z wolnością. Ich związek zaczyna przeżywać trudne chwile. Aby na nowo zbliżyć się do siebie, para wyjeżdża na wakacje do Skandynawii. Wyprawa staje się sprawdzianem ich miłości. Sytuacja komplikuje się, gdy Michal i Veronika spotykają przystojnego Simona.

Wakacyjna podróż okazuje się sprawdzianem uczuć przechodzącej kryzys pary. Jeden z najciekawszych czeskich filmów sezonu. Michal (Jakub Wagner) i Veronika (Kristýna Nováková) są parą od pięciu lat. Ich związek zaczyna przeżywać trudne chwile - podczas gdy Michal myśli już o założeniu rodziny, Veronice trudno się rozstać z wolnością. Aby na nowo zbliżyć się do siebie, wyjeżdżają na wakacje do Skandynawii. Wyjazd, który miał być romantyczną wyprawą, staje się sprawdzianem ich związku. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na swojej drodze spotykają przystojnego Simona (David Máj). Wyreżyserowany przez Jaroslava Fuita (seriale Přešlapy, Terapie) film fabularny produkcji HBO Czechy to nie tylko ciekawe połączenie dramatu obyczajowego z kinem drogi, ale także udany eksperyment realizatorski. Obraz nakręcono w konwencji paradokumentu, dzięki czemu historia Michala i Veroniki zyskała na realizmie i wiarygodności. Efekt autentyzmu podkreśla też naturalny sposób gry odtwórców głównych ról: Kristýny Novákovej (Wychowanie panien w Czechach, Pod jednym dachem, Dzieci nocy), Jakuba Wagnera (Svetlu vstric, serial Letiste) i Davida Mája (Córka prezydenta, Ostatni pociąg).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×