Paradoks o konduktorze

Paradoks o konduktorze, Polska 1997

Film opowiada historię Kazimierza Wieczorka, 25-letniego konduktora, zastrzelonego 28 czerwca 1956 r., oraz Zdzisława Wardejna, aktora, wówczas 16-latka, który spędził w tym czasie 3 dni w areszcie.

  • Czas trwania: 49 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Michał Dudziewicz

Paradoks o konduktorze w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jacek Knopp Zdjęcia
  • Michał Dudziewicz Scenariusz
  • Michał Dudziewicz Autor
  • Michał Dudziewicz Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film zrealizowany w związku z rocznicą wydarzeń w Poznaniu w 1956 roku. Opowiada historię dwóch osób: Kazimierza Wieczorka, 25-letniego konduktora, który został zastrzelony 28 czerwca, oraz Zdzisława Wardejna, znanego aktora, wówczas 16-latka, który spędził w tym czasie 3 dni w areszcie. W wyniku poszukiwań Zdzisława Wardejna matka Kazimierza Wieczorka rozpoznała w nieżyjącym syna. Film opowiada o związku tego, który przeżył, z pamięcią o człowieku nazywanym NN.

Film zrealizowany w związku z rocznicą wydarzeń w Poznaniu w 1956 roku. Opowiada historię dwóch osób: Kazimierza Wieczorka, 25 - letniego konduktora, który został zastrzelony 28 czerwca, oraz Zdzisława Wardejna, dzisiaj znanego aktora, a wówczas 16 - latka, który spędził w tym czasie 3 dni w areszcie. Losy bohaterów filmu się przeplatają. W wyniku poszukiwań Zdzisława Wardejna, matka Kazimierza Wieczorka rozpoznała w nieżyjącym swojego syna. Film opowiada o związku tego, który przeżył, z pamięcią o człowieku nazywanym przez wiele lat NN.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×