Parki narodowe i rezerwaty przyrody środkowego dorzecza Rio Colorado

Polska 2009

Program prezentuje parki narodowe i rezerwaty przyrody środkowego dorzecza Rio Colorado. Piękne i urzekające krajobrazy górskie zostały pokazane na slajdach prof. Tomasza Wodzickiego.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Parki narodowe i rezerwaty przyrody środkowego dorzecza Rio Colorado w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program prezentuje parki narodowe i rezerwaty przyrody środkowego dorzecza Rio Colorado. Piękne i urzekające krajobrazy górskie zostały pokazane na slajdach prof. Tomasza Wodzickiego. Wśród nich są Parki Narodowe: Canyonlands, Arches, Capitol Reef, Grand Canyon, Zion, Bryce Canyon, Natural Bridges National Monument oraz Cedar Breaks National Monument. Krajobrazy górskie są pokazane jako panorama wspinających się z nizin ku niebu szczytów i grani. Ale w Utah i Arizonie, po zachodniej stronie Gór Skalistych natura ustanowiła porządek odwrotny.

Parki narodowe i rezerwaty przyrody środkowego dorzecza Rio Colorado. Piękne i urzekające krajobrazy górskie zostały pokazane na slajdach prof. Tomasza Wodzickiego. Wśród nich są Parki Narodowe: Canyonlands, Arches, Capitol Reef, Grand Canyon, Zion, Bryce Canyon, Natural Bridges National Monument oraz Cedar Breaks National Monument. Krajobrazy górskie są tu pokazane jako panorama wspinających się z nizin ku niebu szczytów i grani. Ale w Utah i Arizonie, po zachodniej stronie Gór Skalistych natura ustanowiła porządek odwrotny. Urwiste zbocza spadają z równin stromizną w głąb ziemi, gdzie spotykają się na dnie gigantycznych jarów zwanych tu kanionami, lub kotłów tworzących skalne amfiteatry. Ten odwrócony krajobraz górski wyrzeźbiły rzeki w osadach archaicznego morza, które przez całe epoki zalegało u czoła formujących się Gór Skalistych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×