Paryż na słodko

When Paris Met Sugar, Francja 2016

Autorzy przemierzają ulice Paryża w poszukiwaniu najlepszych cukierni w mieście. Odwiedzają pracownie znanych mistrzów, lokale prowadzone przez gwiazdy telewizji oraz miejscowych rzemieślników.

  • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Paryż na słodko w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Francuzi są wielbicielami wypieków. Pierwszymi sklepami z żywnością, które pojawiły się w tym kraju były cukiernie i piekarnie. Autorzy przemierzają ulice i zaułki Paryża w poszukiwaniu najlepszych i najbardziej charakterystycznych cukierni w mieście. Odwiedzają pracownie znanych mistrzów, lokale prowadzone przez gwiazdy telewizji oraz miejscowych rzemieślników.

Miłość Francuzów do smakowitych wypieków przejawia się już w prostym fakcie: cukiernie i piekarnie były pierwszymi sklepami z żywnością, jakie powstały w ich kraju. Obecnie, w samym Paryżu obecnie istnieje ich 1096 - jeden sklep na 1800 mieszkańców. Czy Paryżanie to prawdziwi koneserzy sztuki cukierniczej? Ten film to słodka podróż po ulicach i zaułkach Paryża śladami najlepszych i najbardziej charakterystycznych cukierni w mieście. Wśród nich znajdują się zarówno pracownie mistrzów w swoim fachu, lokale prowadzone przez gwiazdy telewizji czy miejscowych rzemieślników.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×