Paryż - stolica lotnictwa

Paris, capitale de l'aviation, Francja 2008

Zrealizowany z udziałem historyków lotnictwa oraz przy dostępie do bogatych zbiorów archiwalnych materiałów film przenosi widza w czasy belle époque, opowiadając o kamieniach milowych aeronautyki.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Paryż - stolica lotnictwa w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Clément Ader, Alberto Santos-Dumont, Gabriel Voisin, Louis Blériot, Henri Farman - nazwiska tych ludzi zapisały się na trwałe w historii awiacji. Na przełomie XIX i XX wieku konstruowali maszyny latające, często współpracując z uznanymi inżynierami takimi jak, Léon Levasseur czy Louis Renault. Zrealizowany z udziałem historyków awiacji oraz przy dostępie do bogatych zbiorów bezcennych materiałów archiwalnych, dokument przenosi widza do schyłkowych czasów belle époque, przypominając o ludziach pełnych pasji i kamieniach milowych aeronautyki.

Gdy prześledzić drogi, jakie przebyli pionierzy lotnictwa, wszystkie wydają się prowadzić do Paryża. Clément Ader, Alberto Santos-Dumont, Gabriel Voisin, Louis Blériot, Henri Farman... Nazwiska tych ludzi zapisały się na trwałe w annałach awiacji. Na przełomie XIX i XX wieku konstruowali własne maszyny latające, często współpracując z uznanymi inżynierami takimi jak, Léon Levasseur czy Louis Renault. Co łączy wszystkich tych pionierów lotnictwa? Miejsce, w którym przygotowywali podbój nieba - Paryż. Zrealizowany z udziałem historyków awiacji oraz przy dostępie do bogatych zbiorów bezcenny materiałów archiwalnych, dokument "Paryż, stolica lotnictwa" przenosi widza do schyłkowych czasów belle époque, przypominając o ludziach pełnych pasji i kamieniach milowych aeronautyki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×