Pasja według księdza Jerzego

Polska 2003

Historia życia papieskiego kronikarza, ks. Jerzego Rasiaka, który od 43 lat utrwala na taśmie życie Kościoła w Polsce, a jednym z jego najważniejszych tematów stała się osoba papieża.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Pasja według księdza Jerzego w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokumentalna opowieść o Karolu Wojtyle od czasów, gdy jeszcze nikt nie przypuszczał, że sięgnie po najwyższy urząd w Kościele katolickim, aż po pierwsze lata jego pontyfikatu. Film jest także historią życia papieskiego kronikarza, ks. Jerzego Rasiaka. Urodzony w 1941 roku duchowny od 43 lat utrwala na taśmie życie Kościoła w Polsce, a jednym z jego najważniejszych tematów stała się osoba papieża. Taśmy księdza Jerzego są dziś jednym z najcenniejszych świadectw najnowszej historii Kościoła w Polsce.

W październiku przypada kolejna rocznica pamiętnego konklawe, podczas którego zgromadzeni na Watykanie kardynałowie, wybrali nowego papieża, przybysza "z dalekiego kraju" - Karola Wojtyłę. W programie historia jednego z księży katolickich, który od początku swoich lat studenckich w Seminarium Duchownym zajmuje się filmem. Ksiądz Jerzy Rasiak rocznik 1941, wizytator katechetyczny Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej, filmuje życie kościoła w Polsce już 43 lata. Jednym z głównych tematów filmowych opowieści był, emanujący wielką charyzmą biskup krakowski Karol Wojtyła. Nasza opowieść to historia 40 - letniej pasji ks. Jerzego Rasiaka, z której wyłania się postać Papieża Polaka sprzed czasów pontyfikatu i w pierwszych jego latach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×