Patagonia przed potopem

Patagonia Rising, USA/Chile 2011

Patagonia to miejsce niezwykłe. Słabo zaludniona kraina jest ostoją unikatowej przyrody, która teraz jest zagrożona. W chilijskiej części Patagonii ma powstać gigantyczna elektrownia wodna.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Brian Lilla

Patagonia przed potopem w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Brian Lilla Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Patagonia to miejsce niezwykłe. Słabo zaludniona kraina jest ostoją unikatowej przyrody, która nie zmieniła się od stuleci. Teraz jest zagrożona. W chilijskiej części Patagonii ma powstać gigantyczna elektrownia wodna. Rząd zaakceptował plany korporacji planującej budowę pięciu tam na rzekach Baker i Pascua. Elektrownia nieodwracalnie zniszczy krajobraz. Doprowadzi do wyschnięcia jezior, stopienia lodowca i erozji kanałów podziemnych. Planuje sie wykarczowanie ogromnych połaci lasu. Mieszkańcy Patagonii widzą, że zbliża się koniec ich świata.

Bernardo Arratia jest prawdziwym chilijskim gaucho. Stojąc na łodzi, walczy z rwącym prądem rzeki Baker. Jego dom to Patagonia, wyjątkowa kraina, niemalże raj. Raj, który już wkrótce ma zostać utracony. W chilijskiej części Patagonii powstać ma gigantyczna elektrownia wodna. Rząd zaakceptował już propozycję korporacji HidroAysén, planującej budowę pięciu nowych tam na rzekach Baker i Pascua. Wszystko w imię postępu i zaspokajania popytu na tańsze źródła energii. Jakim jednak kosztem? E Tymczasem Patagonia to miejsce niezwykłe. Skromnie zaludnione jedynie przez słynnych gauchos i niezwykłą przyrodę, nie zmieniła się praktycznie od stuleci. Ludzie tacy jak Bernardo Arratia widzą, że zbliża się koniec ich świata. Niektórzy wyprowadzili się, skuszeni obietnicą odszkodowania i wizją łatwego życia w mieście. Większość jednak została, gotowa bronić ziemi i stylu życia. Lub czekać na cud, bo tylko ten może ich uratować.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×