Recenzja filmu

"Pearl Harbor". Nagrodzony Oscarem wielki przebój kinowy!

2016-05-07 13:04

ocenia film na: 7/10

Rok 1941. Dwaj młodzi amerykańscy piloci Rafe i Danny znają się od dzieciństwa: razem się wychowali, razem uczyli latać i razem zakochali się w pięknej Evelyn, która wybiera Rafe’a. Jednak ten w tajemnicy przed ukochaną i przyjacielem zgłasza się do elitarnego Szwadronu Orłów, który ma wspomóc w wojnie Anglików.

Po pewnym czasie przychodzi wiadomość, że Rafe zginął. Danny i Evelyn, których w międzyczasie przeniesiono na Hawaje, są zdruzgotani. Śmierć bliskiego im człowieka zbliża ich, nawiązują romans. Niespodziewanie okazuje się, że Rafe żyje. I nie może się pogodzić z faktem, że ukochana jest teraz z jego najbliższym przyjacielem. A 7 grudnia 1941 roku Japończycy niespodziewanie atakują Pearl Harbor…

Oto najlepszy przykład, jak buduje się potęgę filmową: miłość, wojna, śmierć, bohaterstwo, widowiskowe naloty i walki powietrzne. Nieważne, że to klisze wykorzystywane setki razy. Ważne, że film wzrusza wrażliwe serca i zachwyca rozmachem. A trzy młode gwiazdy – Ben Affleck, Kate Beckinsale i Josh Hartnett – wspomagane przez plejadę gwiazd starszych (Cuba Gording Jr., Jon Voight, Tom Sizemore, Alec Baldwin) przyciągnęły miliony widzów. I to się liczy. Oraz cztery nominacje do Oscara i jedna statuetka (najlepszy montaż dźwięku).

Ocena społeczności: 6.7 Głosów: 24

Pearl Harbor w telewizji

ZwińRozwiń
 • Dzisiaj 21:00

  HBO2

 • Jutro 13:40

  HBO2

 • Piątek 20.09.2019 10:20

  HBO

 • Piątek 04.10.2019 01:25

  HBO2

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×