Pi li huo

Pi li huo, Hongkong 1995

Alfred i jego ojciec prowadzą warsztat samochodowy. Pomagają też w policyjnych patrolach. Podczas kontroli samochód prowadzony przez Cougara przełamuje blokadę. Alfred rzuca się za nim w pościg.

 • Czas trwania: 125 minut, Gatunek: Komedia sensacyjna
 • Reżyseria: Gordon Chan

Pi li huo w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Gordon Chan Scenariusz
 • Hing-Ka Chan Scenariusz
 • Wai Chung Kwok Scenariusz
 • Gordon Chan Reżyseria
 • Ki-hop Chan Montaż
 • Kwong-hung Chan Zdjęcia
 • Siu-keung Cheng Zdjęcia
 • Chi-kan Kwan Zdjęcia

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Alfred i jego ojciec prowadzą warsztat samochodowy. Pomagają też w policyjnych patrolach. Podczas jednej z nocnych kontroli czarny samochód prowadzony przez przestępcę, Cougara, przełamuje blokadę. Alfred rzuca się za nim w pościg, dzięki czemu gangster zostaje aresztowany. Zszokowany wyczynem mechanika postanawia za wszelką cenę stanąć z nim do rywalizacji w nielegalnym wyścigu. Wkrótce wychodzi na wolność. Nie cofnie się przed niczym, by dopiąć swego.

Jackie Chan w akcji. Tym razem jego przeciwnikiem jest złowrogi Cougar... Pochodzący z Hong Kongu Gordon Chan to scenarzysta i reżyser specjalizujący się w efektownym kinie akcji. Nie przypadkiem w 1995 realizuje film z Jackie Chanem, niezwykle popularnym aktorem będącym tu także współproducentem. Chan Foh To pasjonuje się samochodami oraz nie do końca legalnymi wyścigami. Na co dzień pracuje w firmie, która podrasowuje auta. Chan stara się być lojalny wobec swojego ojca pracującego jako ekspert dla miejscowej policji. Ojciec bohatera pomaga walczyć z procederem tuningowanych samochodów, które stanowią spory problem na ulicach miasta. Niebawem na Chana spadną prawdziwe kłopoty. Zadziera z kierowcą-gangsterem, złowrogim Warnerem "Cougarem" Kaugmanem. Chan chce złożyć zeznania obciążajace Kaugmana, a ten w rewanżu porywa siostry bohatera. Zaczyna się walka na śmierć i życie, której finał dokona się na torze wyścigowym. Szybszy od błyskawicy to połączenie najlepszych cech komedii, kina akcji z licznymi scenami walk wręcz oraz efektownie zrealizowanych sekwencji wyścigów samochodowych. Efekty specjalne, dynamiczny montaż, a także znakomite zdjęcia to największe atuty filmu. Oczywiście uwaga skupia się na Jackie Chanie, który wydaje się być w szczytowej formie. Warto zwrócić uwagę na podział na dobrych i złych bohaterów - głównym oponentem Chana jest biały, podstępny Kaugman otoczony wianuszkiem długonogich, białych kobiet. Natomiast świat Chana to chińska rodzina żyjąca według tradycyjnych zasad, gdzie lojalność i uczciwość to najwyższe wartości. Szybszy od błyskawicy to rozrywka na najwyższym poziomie prosto z Hong Kongu. Wyróżnienie Golden Horse Award.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×