Piano

Piano, Polska 2014

Uratowane przez studentkę konserwatorium pianino, które miało wzmocnić konstrukcję barykady na ukraińskim Majdanie, stało się symbolem rewolucji. Instrument połączył losy bohaterów filmu.

  • Czas trwania: 41 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Vita Maria Drygas

Piano w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Vita Maria Drygas Reżyseria
  • Vita Maria Drygas Zdjęcia
  • Tomasz Ciesielski Montaż
  • Vita Maria Drygas Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Uratowane przez studentkę konserwatorium pianino, które miało wzmocnić konstrukcję barykady na ukraińskim Majdanie, stało się uczestnikiem i symbolem rewolucji. Instrument połączył losy bohaterów filmu, z których każdy stanął wobec innego wyboru. Pianino zjednoczyło protestujących na Majdanie, którzy nie bacząc mróz i śnieg, w dzień i w nocy śpiewali hymn Ukrainy i pieśni ludowe. Instrument okazał się groźniejszy niż butelki z koktajlami Mołotowa. Władza nazwała grających "pianoekstremistami".

Uratowane przez studentkę konserwatorium pianino, które miało wzmocnić konstrukcję barykady na ukraińskim Majdanie, stało się uczestnikiem i symbolem rewolucji. Instrument połączył losy bohaterów filmu, z których każdy stanął wobec innego wyboru, chcąc z godnością zając należne mu miejsce w dramatycznym konflikcie. Wkrótce pianino zjednoczyło też protestujących na Majdanie, którzy wspólnie, nie bacząc mróz i śnieg, w dzień i w nocy śpiewali hymn Ukrainy i poruszające pieśni ludowe. Instrument okazał się groźniejszy niż butelki z koktajlami Mołotowa. Władza nazwała grających "pianoekstremistami".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×