Pielgrzym. Camino Marka Kamińskiego

Pielgrzym. Camino Marka Kamińskiego, Polska 2016

Marek Kamiński, znany polski podróżnik i poszukiwacz przygód, wyrusza na wyprawę z Kaliningradu do Santiago de Compostela. Podróżuje historycznym szlakiem św. Jakuba, potocznie nazywanym Camino.

 • Czas trwania: 59 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Jan Czarlewski

Pielgrzym. Camino Marka Kamińskiego w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Jan Czarlewski Scenariusz
 • Jan Czarlewski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Marek Kamiński to znany polski podróżnik i poszukiwacz przygód, który w jednym roku zdobył bieguny północny i południowy. Tym razem wyrusza na wyprawę z Kaliningradu do Santiago de Compostela. Zamierza przejść 4000 km w 100 dni, podróżując historycznym szlakiem św. Jakuba, potocznie nazywanym Camino. Jest to jedna z najdłuższych tras pielgrzymkowych w Europie, wiodąca przez Rosję, Polskę, Niemcy, Belgię, Francję i Hiszpanię.

Marek Kamiński, znany polski podróżnik i poszukiwacz przygód, człowiek, który w jednym roku zdobył biegun północny i południowy, wyrusza na nową wyprawę, tym razem w Europie. Ma zamiar przejść 4000 km w 100 dni z Kaliningradu do Santiago de Composteli historycznym szlakiem Św. Jakuba, potocznie nazywanym Camino. Będzie to jedna z najdłuższych tras pielgrzymkowych w Europie, która prowadzi przez Rosję, Polskę, Niemcy, Belgię, Francję i Hiszpanię. Dla Marka, Kaliningrad i Santiago de Compostela, tworzą dwa komplementarne bieguny. W Kaliningradzie mieści się gróbwielkiego filozofa Immanuela Kanta, a w Santiago de Composteli znajduje się grób jednego z 12 Apostołów, św. Jakuba. W tym sensie, pierwsze miasto symbolizuje biegun rozumu, a drugie, wiary. Podczas tej wyczerpującej wyprawy, Marek jak pielgrzym, będzie prosił o gościnę przypadkowych ludzi. Kim będą Europejczycy, którzy mu jej udzielą lub zamkną przed nim drzwi? Co wniosą do tej drogi? Jak pomogą Markowi odkryć jego tajemnice Camino? Ten wyczerpujący marszto również podróż w głąb siebie.

Komentarze

Skomentuj
 • OlA (gość)

  Cóż za żenada...136 odcinek,jedyny jaki obejrzałam natykając się na niego niechcący.Pomyślałam wtedy jak zobaczyłam K na ekranie"ale on jest gruby i ledwo chodzi przyjmując okropne wady postawy".Idealnie podsumował go pracownik jakiegos sklepu w tym odcinku,który odwiedził"jestes gruby..." ,"ten człowiek niczego nie szuka,my walczymy by zapłacic podatki a on poprostu się bawi..."- cos w ten deseń. I te teksty,ze nie czuje tesknity za domem rodziną,on woli podróże...wspolczuję tej którą założył i unieszczesliwił....

  20.12.2016 15:18
 • Markuj (gość)

  Co to za G.... Pielgrzym z gps-em pieniędzmi i z cyckami do pasa. 4000 km w 100 dni, chyba autostopem. Niech ruszy bez pienieniędzy telefonu i całkowicie pieszo, może znajdzie zbawienie...

  28.07.2016 03:30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×