Pierwsza dama

Pierwsza dama, Polska

Irena Szewińska (1946-2018) była znakomitą polską lekkoatletką, zdobywczynią licznych medali IO i ME; po zakończeniu kariery działała w krajowych i międzynarodowych organizacjach sportowych.

 • Czas trwania: 56 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Artur Szulc

Pierwsza dama w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Artur Szulc Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Irena Szewińska (24.05.1946-29.06.2018) była lekkoatletką specjalizującą się w biegach sprinterskich i skoku w dal. Należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najlepszych lekkoatletek w historii, bo stanęła na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich, podczas których zdobyła 3 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Była też medalistką ME, reprezentantką Polski w meczach międzypaństwowych i Pucharze Europy. Działała w organizacjach sportowych.

Irena Szewińska (24.05.1946-29.06.2018) była lekkoatletką specjalizującą się w biegach sprinterskich i skoku w dal. Należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najlepszych lekkoatletek w historii, gdyż stanęła na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich, podczas których zdobyła 3 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Była też medalistką ME, reprezentantką Polski w meczach międzypaństwowych i Pucharze Europy. Działała w polskich i międzynarodowych organizacjach sportowych. Odznaczona w 2016 r. Orderem Orła Białego.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 7.0 Głosów: 1

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×