Pierwszy Jezus

Excavating Jesus, USA 2009

Wyprawa naukowa w celu poznania prawdy na temat fascynującej postaci historycznej - samozwańczego Mesjasza Simona, który zmarł na cztery lata przed narodzinami Jezusa Chrystusa.

 • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Pierwszy Jezus w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Najnowsze analizy kamiennych tablic z I w. p. n. e. mogą wnieść wiele nowych informacji na temat samozwańczego Mesjasza Simona i jego zmartwychwstania. Twórcy programu wyruszają do Izraela, aby dokonać tam dokładnych oględzin tajemniczego artefaktu, w tym szczegółowej recenzji skryptu i jego zawartości sporządzonej przez eksperta w tej dziedzinie. Następnie, podczas podróży od Jerozolimy do Jerycha, poszukiwać będą archeologicznych dowodów na to, że Simon istniał naprawdę.

Nazywał siebie królem żydowskim i Mesjaszem. Tuż w okolicach święta Paschy Rzymianie zabili go i ukrzyżowali wielu jego zwolenników na obrzeżach Jerozolimy. Ale człowiek ten nie nazywał się Jezus, tylko… Simon był samozwańczym Mesjaszem, który zmarł na cztery lata przed narodzeniem Chrytusa. Najnowsze analizy kamiennych tablic z I w. p.n.e. mogą wnieść wiele nowych informacji na temat tego pierwszego Mesjasza i jego zmartwychwstania. Twórcy programu wyruszają do Izraela, aby dokonać tam dokładnych oględzin tajemniczego artefaktu w tym szczegółowej recenzji skryptu i jego zawartości sporządzonej przez eksperta w tej dziedzinie. Następnie, podczas podróży od Jerozolimy do Jerycha, poszukiwać będziemy archeologicznych dowodów na to, że Simon istniał naprawdę.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×