Pina

Pina, Francja/Niemcy 2011

Dokument o zmarłej w 2009 r. niemieckiej tancerce, choreografie i reżyserze. Film zabiera widza w podróż przedstawiającą dorobek, styl pracy i idee twórcze Philippine "Piny" Bausch.

  • Czas trwania: 99 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Wim Wenders

Pina w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Wim Wenders Scenariusz
  • Wim Wenders Reżyseria
  • Helene Louvart Zdjęcia
  • Wim Wenders Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o zmarłej w 2009 r. niemieckiej tancerce, choreografie i reżyserze. Film zabiera widza w podróż przedstawiającą nie tylko dorobek i idee twórcze Philippine "Piny" Bausch, ale także jej styl pracy i podejście do współpracowników. Światowej sławy artystka realizowała widowiska łączące elementy dramatu, baletu oraz pantomimy. Tancerze wspominają mentorkę, nie używając słów. Jeśli w filmie pojawiają się słowa, są one wypowiadane w języku kraju, z którego pochodzi mówiący. W dokumencie można zobaczyć także samą bohaterkę.

Film Wima Wendersa z 2011 roku jest hołdem złożonym zmarłej w 2009 roku choreografce Pinie Bausch. Przypomina jej choreograficzne dokonania, tym razem zainscenizowane w przestrzeni miejskiej. Żywiołowe sceny tańca współczesnego zestawione są z wypowiedziami tancerzy prestiżowego teatru Wuppertal, którzy mieli okazję z Piną współpracować. Z tego połączenia wyłania się postać wizjonerki oraz utalentowanej artystki. Film Pina otrzymał Europejską Nagrodę Filmową, a także nominowany był do Oscara w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.5 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×