Piraci - zagrożenia handlu światowego

Pirates: Threatening Global Trade, Francja 2016

Nigeryjscy i somalijscy piraci regularnie atakują platformy wiertnicze i uprowadzają obcokrajowców dla okupu. Reporterzy ukazują sposób działania morskich terrorystów.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Piraci - zagrożenia handlu światowego w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Na nigeryjskich i somalijskich wodach regularnie dochodzi do porwań dla okupu. Przestępcy, którzy postrzegają się jako współcześni odpowiednicy Robin Hooda, biorą na cel znienawidzone koncerny naftowe. Zarzucają im grabież zasobów naturalnych. Piraci atakują platformy wiertnicze i uprowadzają obcokrajowców. Uwolnienie zakładników uzależniają od wpłacenia okupu. Reporterzy przez kilkanaście miesięcy zbierali materiały, by pokazać sposób działania morskich terrorystów.

Na nigeryjskich i somalijskich wodach regularnie dochodzi do porwań dla okupu. Przestępcy, którzy postrzegają się jako współcześni odpowiednicy Robin Hooda, biorą na cel znienawidzone koncerny naftowe. Zarzucają im grabież zasobów naturalnych. Piraci atakują platformy wiertnicze i uprowadzają obcokrajowców. Uwolnienie zakładników uzależniają od wpłacenia okupu. W ciągu zaledwie roku doszło do 73 takich napadów, w których porwano 62 osoby. Reporterzy przez kilkanaście miesięcy zbierali materiały, aby pokazać sposób działania morskich terrorystów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×