Pisklaki

Pisklaki, Polska 2022

Niewidomy siedmiolatek, który zostaje oddzielony od rodziców i trafia do szkoły z internatem, staje przed nie lada wyzwaniem. Miejsce rodziców zajmują głosy obcych ludzi.

  • Czas trwania: 59 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Lidia Duda

Pisklaki w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Wojciech Staroń Zdjęcia
  • Zuzanna Zachara-Hassairi Zdjęcia
  • Lidia Duda Reżyseria
  • Lidia Duda Scenariusz
  • Lidia Duda Montaż
  • Jakub Śladkowski Montaż

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o uczniach pewnej szkoły podstawowej dla dzieci ociemniałych i niewidomych. Jest to też historia o rodzicielskiej miłości i trudnych decyzjach. Rozłąka, choć bolesna, jest dla dzieci szansą. Siedmiolatek, który zostaje oddzielony od rodziców i trafia do szkoły z internatem, staje przed nie lada wyzwaniem. Zamiast głosów rodziców słyszy głosy obcych dorosłych i równie obcych rówieśników. Musi na nowo zbudować swój świat.

Film opowiada o sytuacji w której, aby pomóc trzeba najpierw zranić. Jest to opowieść o małych i wielkich sprawach, rozgrywających się w rzeczywistości szkolno - internatowej siedmiolatków, uczniów Szkoły Podstawowej dla Dzieci Ociemniałych i Niewidomych. Relacje rodzinne, trudne decyzje, szukanie kompromisów, potrzeba akceptacji i finałowe zwycięstwo lub porażka. Rzecz o uniwersalnych prawdach: rodzicielskiej miłości, decyzjach trudnych, ale koniecznych. Rozłące, która mimo, że jest bolesna, to może być wybawieniem. Dziecięcej przyjaźni niezłomnej i trwałej. Historia rozdzielenia siedmioletniego dziecka od jego rodziców. Dziecka niewidomego, które staje przed nie lada wyzwaniem. Miejsce rodziców wypełnią głosy obcych mu ludzi i równie obcych rówieśników. Musi od zera zbudować swój nowy świat w miejscu oddalonym od rodzinnego domu. Z każdym szkolnym tygodniem, chcąc nie chcąc, będzie przechodzić przez bolesny dla niego, przyspieszony proces dorastania poza rodzinnym domem. Dla jego rodziców, to równie trudna sytuacja, bo muszą uporać się z syndromem pustego gniazda w momencie, kiedy ich dziecko ma zaledwie siedem lat. Dziecięcy bohaterowie poprowadzą widzów przez ten nowy szkolno - internatowy świat, w którym najważniejsze są wzajemne relacje w grupie rówieśniczej, bo to właśnie one zastąpią im relacje rodzinne. Uczestniczenie w tym życiowym wyzwaniu, przed którym staną te siedmioletnie dzieci, to filmowa podróż przez dziecięce i rodzicielskie emocje.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×