Plus minus, czyli podróże muchy na wschód

Plus minus, czyli podróże muchy na wschód, Polska 2014

Bogdan Dziworski powraca do projektowanego w czasach PRL-u filmu o Gruzji. Produkcja jest rodzajem filmu drogi, przeplatanego scenami kreacyjnymi. Jest to film o fundamentalnych pytaniach ludzkości.

  • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Bogdan Dziworski

Plus minus, czyli podróże muchy na wschód w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Agnieszka Bojanowska Montaż
  • Jakub Śladkowski Montaż
  • Paweł Dyllus Zdjęcia
  • Marcin Koszałka Zdjęcia
  • Bogdan Dziworski Reżyseria
  • Bogdan Dziworski Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Bogdan Dziworski powraca do projektowanego w czasach PRL-u filmu o Gruzji, która inspiruje go od lat. Produkcja jest rodzajem filmu drogi, przeplatanego scenami kreacyjnymi. Reżyser widzi Gruzję jako krainę wiecznej młodości - mieszkają tam nieustannie biesiadujący najstarsi ludzie na świecie, co szczególnie ciekawe we współczesności, która obiera młodość za wartość podstawową. Dokument jest filmem o fundamentalnych pytaniach ludzkości o przemijanie, starość i koniec.

Pierwszy film Bogdana Dziworskiego po długiej przerwie. Autor powraca w nim do projektowanego jeszcze w czasach PRL - u filmu o Gruzji, która inspiruje go od lat. Jak sam mówi: "W Gruzji jeszcze można znaleźć tę specyficzną atmosferę wolności w totalitaryzmie, ten powrót do przeszłości i kontakt z ludźmi, którzy mentalnie jeszcze żyją w tamtych czasach." Produkcja jest rodzajem filmu drogi przeplatanego scenami kreacyjnymi. "Do tego wszystkiego, czego poszukuję w Gruzji i co powoduje, że ten kraj wywołuje we mnie chęć opowiadania kolejnej historii, dochodzi moja fascynacja Stalinem - jako ideą, postacią i mitem". Reżyser widzi też Gruzję jako w pewnym sensie krainę wiecznej młodości - żyją tam najstarsi ludzie na świecie, nieustannie biesiadujący, co szczególnie ciekawe we współczesnym świecie, który za podstawową wartość obiera młodość. "Ten film jest dla mnie filmem o fundamentalnych pytaniach ludzkości - o przemijanie, starość, koniec. Film nie jest pesymistycznym rozliczeniem się z przeszłością, tylko mam nadzieję, początkiem nowej epoki".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 3.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×