Po prostu skacz!

Jump!, USA 2007

Skakanie przez skakankę jest po części ekstremalną atletyką, a po części sztuką, gdy dzieciaki perfekcyjnie wykonują oryginalne choreograficzne układy.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Po prostu skacz! w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Skakanie przez skakankę jest po części ekstremalną atletyką, a po części sztuką, gdy dzieciaki perfekcyjnie wykonują oryginalne choreograficzne układy. Dokument zaczyna się na początku sezonu w 2005 roku. Zawodnicy z pięciu drużyn codziennie trenują, przygotowując się na regionalne konkursy w kraju. Nastolatkowie poświęcają dosłownie wszystko, by być mistrzami, a każdy z nich ma ku temu własny powód. Autorka pokazuje towarzyszące im emocje, pragnienie rywalizacji i wygranej za wszelką cenę.

Dokument o dzieciakach z USA, które przekraczają fizyczne i psychiczne bariery, konkurując w światowych zawodach w skakaniu przez skakankę. Ten sport jest po części ekstremalną atletyką, a po części sztuką, gdy dzieciaki perfekcyjnie wykonują oryginalne choreograficzne układy. Akcja filmu zaczyna się na początku sezonu w 2005 roku. Zawodnicy z pięciu drużyn codziennie trenują, przygotowując się na regionalne konkursy w kraju. Nastolatkowie poświęcają dosłownie wszystko, by być mistrzami, a każdy z nich ma ku temu swój własny powód. Tori kipi energią, Marcus jest obecnie panującym królem skakanki i szefem drużyny, Lee ponad wszystko ceni sobie innowacje, a motto Nicka i Jeffa brzmi "jeśli coś przyszło zbyt łatwo, nie może być najlepsze". Różne podejście trenerów do każdego zawodnika nie jest tu bez znaczenia - od zachęcania jednych do balansowania na granicy ryzyka do zapewnienia drugim psychicznego komfortu i fizycznego bezpieczeństwa podczas ćwiczeń. Akcja filmu postępuje chronologicznie, od regionalnych do krajowych zawodów. Reżyserka Helen Hood Scheer pokazuje towarzyszące dzieciakom emocje, pragnienie rywalizacji i wygranej za wszelką cenę. Wspaniałe występy, te mniej udane oraz przerażające kontuzje. Po rozdaniu nagród zwycięzcy uczą innych swych najlepszych sztuczek, a potem razem wymyślają nowe, jeszcze bardziej zaawansowane ruchy. Najlepsi jako reprezentacja USA pojadą na zawody do Kanady, by tam skakać przeciwko najlepszym drużynom z całego świata.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×