Polska 2007
Sobota 02.01.2010 18:30
W latach 1931-1932 Polską Marynarkę Wojenną zasiliły trzy pierwsze okręty podwodne, przystosowane do stawiania min: "Ryś", "Wilk" i "Żbik". Powstał Dywizjon Łodzi Podwodnych. Rozpoczęło się intensywne szkolenie marynarzy. W 1939 roku polska flota wzbogaciła się o dwa kolejne okręty podwodne "Orzeł" i "Sęp". W kampanii wrześniowej okręty te nie były w stanie w pełni wykazać możliwości. Trzy z nich, po walkach i uszkodzeniach, zostały internowane w Szwecji, a "Wilk" i "Orzeł" przedarły się z Bałtyku do Wielkiej Brytanii.
W latach 1931-1932 Polską Marynarkę Wojenna zasiliły trzy pierwsze okręty podwodne, przystosowane do stawiania min: "Ryś", "Wilk" i "Żbik". Powstał Dywizjon Łodzi Podwodnych. Rozpoczęło się intensywne szkolenie marynarzy. W 1939 roku polska flota wzbogaciła się o dwa kolejne okręty podwodne "Orzeł" i "Sęp". W kampanii wrześniowej polskie okręty podwodnenie były w stanie w pełni wykazać swoich możliwości. Trzy z nich, po walkach i uszkodzeniach, zostały internowane w Szwecji, a dwa "Wilk" i "Orzeł" przedarły się z Bałtyku do Wielkiej Brytanii. Szczególnie zaszczytne karty zapisały polskie okręty podwodne właśnie w walkach u boku floty brytyjskiej w latach 1939-1945.
Telemagazyn co piątek razem z:
POLSKA Dziennik Zachodni Głos Wielkopolski Gazeta Wrocławska Dziennik Bałtycki Dziennik Łódzki Kurier Lubelski Gazeta Krakowska