Podróż, która wstrząsnęła światem

The Voyage That Shook the World, Wielka Brytania 2008

Inspirujący i intrygujący program dokumentalny o naukowej podróży Karola Darwina dookoła świata (1831-1836), która później pomogła mu w sformułowaniu słynnej teorii ewolucji.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Podróż, która wstrząsnęła światem w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1831 roku młody entuzjasta nauki, Karol Darwin, wszedł na pokład statku HMS Beagle - tak rozpoczęła się jego pięcioletnia wyprawa naukowa, której plon stał się fundamentem dorobku naukowego Darwina. Jego obserwacje i następnie sformułowane na ich bazie wnioski wstrząsnęły światem. Ten fascynujący program dokumentalny przypomina podróż Darwina i powraca do miejsc, gdzie uczony dokonał odkryć, dających podstawy do sformułowania przez niego teorii ewolucji.

W 1831 roku młody entuzjasta nauki, Karol Darwin, wszedł na pokład statku HMS Beagle - tak rozpoczęła się jego pięcioletnia wyprawa naukowa, której plon stał się fundamentem dorobku naukowego Darwina. Jego obserwacje i następnie sformułowane na ich bazie wnioski wstrząsnęły światem. Publikacja pracy "O powstaniu gatunków" wywołała kontrowersje, które w pewnym stopniu utrzymują się do dzisiaj. Ten fascynujący program dokumentalny przypomina podróż Darwina i powraca do miejsc, gdzie uczony dokonał odkryć, dających podstawy do sformułowania przez niego teorii ewolucji. Fabularyzowane fragmenty i naukowe poszukiwania, a także materiał filmowy z historycznych miejsc związanych z osobą uczonego - między innymi miasteczko Shrewsbury, gdzie spędził dzieciństwo, Christ's College w Cambridge i jego dom w miejscowości Down House w angielskim hrabstwie Kent, gdzie mieszkał i pisał.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 1.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×