Podwodna miłość

Underwater Love / Onna no kappa, Japonia 2011

Zaręczona ze swoim szefem Asuka spotyka mitycznego japońskiego stwora - kappę. Okazuje się, że to jej ukochany, który w młodości utonął. Między nimi na nowo rodzą się uczucia.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Musical
  • Reżyseria: Shinji Imaoka

Podwodna miłość w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Shinji Imaoka Scenariusz
  • Fumio Moriya Scenariusz
  • Shinji Imaoka Reżyseria
  • Christopher Doyle Zdjęcia
  • Stereo Total Muzyka
  • Stephan Holl Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Trzydziestopięcioletnia Asuka jest pracownicą przetwórni ryb, zaręczoną z szefem, Hajime. Pewnego dnia kobieta spotyka kappę - mitycznego japońskiego stwora, będącego połączeniem człowieka i żółwia. Okazuje się, że jest to Tetsuya Aoki, przyjaciel i sympatia Asuki, który utonął w wieku siedemnastu lat. Między nimi na nowo rodzą się uczucia.

Niezwykły film będący połączeniem fantazyjnego musicalu i wysmakowanego kina erotycznego. Historia osobliwego miłosnego trójkąta zachwyciła widzów prestiżowego nowojorskiego festiwalu Tribeca. Asuka (Sawa Masaki) jest trzydziestopięcioletnią pracownicą przetwórni ryb, zaręczoną ze swoim szefem Hajime (Mutsuo Yoshioka). Pewnego dnia kobieta spotyka kappę - mitycznego japońskiego stwora będącego połączeniem człowieka i żółwia. Okazuje się, że jest to Tetsuya Aoki (Yoshirô Umezawa), przyjaciel i sympatia Asuki z młodości, który utonął w wieku siedemnastu lat. Bohaterowie zaczynają żyć w przedziwnym trójkącie miłosnym. Oryginalny artystyczny eksperyment, który jest połączeniem dwóch rzadko widocznych w głównym nurcie gatunków - musicalu i filmu erotycznego. Jednocześnie reżyser Podwodnej miłości, specjalizujący się w kinie spod znaku pinku eiga (japońska odmiana soft porno) Shinji Imaoka (Lunch Box, Frog song, Delikatne pulsowanie zmierzchu), zadbał, by relacje między bohaterami były przedstawione w możliwie wiarygodny i naturalny sposób. Z pomocą wielokrotnie nagradzanego operatora Christophera Doyle'a, znanego ze współpracy z Wong Kar-Waiem (m.in. przy Chungking Express, Happy Together, Spragnieni miłości), udało mu się stworzyć wyjątkowe dzieło, które zachwyciło kinomanów swoją finezją, absurdalnym humorem i nieodpartym wdziękiem. Dużo świeżości wnoszą też do filmu aktorzy - Sawa Masaki (Inju - przebudzenie bestii), debiutant Yoshirô Umezawa oraz już wcześniej występujący w produkcjach Imaoki Mutsuo Yoshioka. Całość okraszona jest muzyką francusko-niemieckiego duetu Total Stereo. Ciekawostką jest fakt, że obraz powstał w ciągu zaledwie pięciu dni.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×