Podwodny świat Renu

Sous l'eau, le pieds sur terre, Francja 2009

Serge Dumont prowadzi zajęcia na wydziale farmacji uniwersytetu w Strasbourgu. Jego prawdziwą pasją jest filmowanie życia w nurtach Renu, aby pokazać jakie jest wyjątkowe i dlaczego należy o nie dbać.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Benoît Lichté

Podwodny świat Renu w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Benoît Lichté Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Serge Dumont prowadzi zajęcia na wydziale farmacji uniwersytetu w Strasbourgu. Po zmroku zmienia biały kitel na kombinezon płetwonurka, by z bliska przyglądać się podwodnemu światowi Renu. Filmuje życie w nurcie rzeki, aby uświadomić wszystkim, jak bardzo jest wyjątkowe i dlaczego należy o nie dbać. Przez rok ekipa filmowa towarzyszyła doktorowi - płetwonurkowi w jego wyjątkowych wysiłkach. Historia zaczęła się w jeden zimowy poranek, kiedy obładowany ciężkim sprzętem Dumony zanurzył się w wodach jednej z najdłuższych rzek Europy.

Serge Dumont w ciągu dnia prowadzi zajęcia na wydziale farmacji uniwersytetu w Strasbourgu. Po zmroku zaś zmienia biały kitel na kombinezon płetwonurka, by z bliska przyglądać się podwodnemu światowi Renu. „Pod wodą jestem spokojny, skoncentrowany na tym, co robię, co chcę nakręcić” - deklaruje Dumont. „Czasem tak się skupiam na filmowaniu, że tylko kątem oka dostrzegam ryby przepływające nade mną albo przemykające pomiędzy mną a dnem rzeki”. Serge łączy pasję naukową z zamiłowaniem do nurkowania, przede wszystkim jednak jest obrońcą przyrody. Filmuje życie w nurcie Renu, aby uświadomić wszystkim, jak bardzo jest wyjątkowe i dlaczego należy o nie dbać. Przez rok ekipa filmowa towarzyszyła doktorowi - płetwonurkowi w jego wyjątkowych wysiłkach. A cała historia zaczęła się w jeden zimowy poranek, kiedy obładowany ciężkim sprzętem Dumony zanurzył się w wodach jednej z najdłuższych rzek Europy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×