Podwójnie ocalony

Twice, Japonia/USA 2011

W 1945 roku Yamaguchi szykował się do opuszczenia Hiroszimy. W dniu wyjazdu na miasto spadła bomba atomowa. Uniknąwszy śmierci wrócił do rodzinnego Nagasaki. Po raz drugi stał się świadkiem koszmaru.

  • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Hidetaka Inazuka

Podwójnie ocalony w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Hidetaka Inazuka Reżyseria
  • Hidetaka Inazuka Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

6 sierpnia 1945 roku Tsutomu Yamaguchi szykował się do opuszczenia Hiroszimy, w której przebywał na służbowej delegacji. W dniu wyjazdu na miasto spadła bomba atomowa. Uniknąwszy śmierci, ciężko ranny mężczyzna zdołał wrócić do rodzinnego Nagasaki. Tylko po to, by po raz drugi stać się świadkiem niewyobrażalnego koszmaru. Na krótko przed śmiercią Yamaguchi jako jedyny człowiek otrzymał oficjalnie podwójny status Hibakusha - człowieka dotkniętego eksplozją. Zmarł w styczniu 2010 roku w wieku 93 lat.

Dramatyczna historia Tsutomu Yamaguchi - mężczyzny, którzy w 1945 był świadkiem obu ataków atomowych na miasta Japonii. 6 sierpnia 1945 roku Tsutomu szykował się do opuszczenia Hiroszimy, do której przyjechał w celach służbowych. Tuż przed jego wyjazdem na miasto spadła bomba atomowa. Ciężko ranny dotarł do rodzinnego Nagasaki. Tu po raz drugi doświadczył atomowego koszmaru. Po latach jako jedyny człowiek na świecie otrzymał podwójny status Hibakusha - człowieka dotkniętego eksplozją. Mimo że zmarł w 2010 roku, przeżywszy 93 lata, o piekle, którego doświadczył, potrafił opowiadać dopiero pod koniec życia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×