Pokój po czesku

Český Mír, Czechy 2010

Bohateram są mieszkańcy niewielkiej czeskiej wioski, którzy protestują przeciwko budowie amerykańskiej bazy wojskowej w sąsiedztwie ich domów.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Vít Klusák, Filip Remunda

Pokój po czesku w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Vít Klusák Reżyseria
  • Filip Remunda Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterami są mieszkańcy wsi Trokavec, w zachodnich Czechach. Chociaż Jej populacja liczy zaledwie 80 osób, wieś znana jest w kraju z podejmowanych przez mieszkańców kroków w celu zablokowania budowy amerykańskiej bazy wojskowej w sąsiedztwie ich domów. Pomimo że 75% Czechów jest przeciwnych temu przedsięwzięciu, czeski rząd nadal prowadzi negocjacje w tej sprawie.

Stany Zjednoczone mają plan budowy tarczy antyrakietowej na terenie Czech. Dzieło rozpoczął George W. Bush, dokończyć je ma jego następca Barack Obama. Film jest komediowym, inteligentnym i pełnym absurdów portretem Czech, współczesnego kraju demokratycznego, pokazanych przez pryzmat mieszkańców małej wioski, którzy mają zadecydować, czy pozwolić Amerykanom czy powstrzymać budowę tarczy antyrakietowej. W dokumencie występują też politycy, lobbyści i aktywiści pokojowi. W efekcie powstał ciekawy obraz, jak wygląda globalna geopolityka i jak wpływa na życie zwykłych obywateli.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×