Polowanie na ISIS

Hunting ISIS, Francja 2021

Ahmad Ramadan prowadzi tajną siatkę mającą na celu wyśledzenie byłych dżihadystów i pociągnięcie ich do odpowiedzialności za popełnione zbrodnie. Dzięki tej organizacji w Europie aresztowano m.in. rzecznika dżihadu.

  • Czas trwania: 58 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Daham Alasaad

Polowanie na ISIS w telewizji

ZwińRozwiń
  • Czwartek 15.06.2023 03:30

    TVP 1

Multimedia

Twórcy

  • Daham Alasaad Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Szacuje się, że połowa zagranicznych bojowników, którzy opuścili Europę, aby dołączyć do ISIS, wróciła już do krajów pochodzenia. Udając uchodźców albo podróżując z fałszywymi paszportami, mogli uciec z kalifatu na zachód i zacząć nowe życie. Ahmad Ramadan prowadzi tajną siatkę mającą na celu wyśledzenie byłych dżihadystów i pociągnięcie ich do odpowiedzialności za popełnione zbrodnie. Dzięki tej organizacji w Europie aresztowano m.in. rzecznika dżihadu.

Film dokumentalny. W obozie Al - Roj w Syrii setki kobiet i dzieci żyją w tragicznych warunkach, podczas gdy świat się zastanawia, co z nimi zrobić. To żony i dzieci bojowników ISIS, schwytanych po upadku kalifatu. Wśród nich są setki ludzi z Zachodu, którzy desperacko chcą wrócić do domu. Szacuje się, że połowa zagranicznych bojowników, którzy opuścili Europę, aby dołączyć do ISIS, wróciła już do swoich krajów pochodzenia. Udając uchodźców lub podróżując na fałszywych paszportach, inni mogli uciec z kalifatu na Zachód i zacząć nowe życie. 33 - letni Ahmad Ramadan prowadzi tajną siatkę mającą na celu wyśledzenie tych byłych dżihadystów i pociągnięcie ich do odpowiedzialności za popełnione zbrodnie. Dziś jest na tropie wojownika, który prawdopodobnie mieszka teraz w Niemczech. Film dostarczony przez informatora pokazuje, jak uczy się zawodu kierowcy ciężarówki. Dzięki tej sieci w Europie aresztowano znanych członków, takich jak rzecznik dżihadu Abdul Kader el Raqqaoui. Ale sami członkowie płacą wysoką cenę i sami są celem represji ze strony ISIS.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.0 Głosów: 1

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×