Polskie orły

Polska 2008

Dokument o polskim godle państwowym. Autor pokazuje, co kryje się za symboliką białego orła i skąd znak pochodzi. Polskie godło zostało przedstawione z różnych punktów widzenia.

  • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Polskie orły w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o polskim godle państwowym, który powstał w związku z 90. rocznicą odzyskania niepodległości. Autor pokazuje, co kryje się za symboliką białego orła i skąd znak pochodzi. Polskie godło zostało przedstawione z różnych punktów widzenia - pokazane oczyma ludzi rożnych profesji, od heraldyków przez ornitologów, po numizmatyków. Osią filmu jest spór toczony w środowiskach heraldyków i ornitologów dotyczący tego, który z orłów jest pierwowzorem godła: orzeł bielik, czy orzeł przedni.

W związku ze zbliżającą się 90. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości powstał film dokumentalny o polskim godle państwowym. Autor pokazuje, co kryje się za symboliką białego orła i skąd ten znak pochodzi. Polskie godło zostało przedstawione z różnych punktów widzenia - pokazane oczami ludzi rożnych profesji - od heraldyków przez ornitologów, po numizmatyków. Osią filmu jest spór toczony w środowiskach heraldyków i ornitologów dotyczący tego, który z orłów jest pierwowzorem polskiego godła: orzeł bielik czy orzeł przedni.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×